banner29

Libya'daki gösterilerde 'Türk Bayrağı' kullanıldı

Libya'nın başkenti Trablus ve Misrata'da düzenlenen gösterilerde, Libyalılar "Libya-Türkiye iş birliğine evet", "Türk halkına teşekkürler" yazılı pankartlar taşıdı.

Gündem 28.12.2019, 00:06 28.12.2019, 00:12
Libya'daki gösterilerde 'Türk Bayrağı' kullanıldı

Libya'nın başkenti Trablus ve Misrata'da düzenlenen gösterilerde yüzlerce kişi darbeci General Halife Hafter'i protesto etti.

Sivil toplum kuruluşlarının çağrısı üzerine Trablus'taki Şehitler Meydanı ve Misrata'daki Hürriyet Meydanı'nda toplanan yüzlerce Libyalı, Hafter güçleri tarafından düzenlenen saldırılara tepki gösterdi.

Darbeci generalin saldırılarına karşı sivil devletin korunması talebinde bulunan göstericiler, sık sık Hafter'in temsil ettiği askeri yönetim karşıtı sloganlar attı.

MISIR, FRANSA VE BAE'YE "ELİNİZİ ÜZERİMİZDEN ÇEKİN" MESAJI

Trablus'taki göstericilerde, üstünde "elinizi üzerimizde çekin" yazısı bulunan Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid Al Nahyan'ın posterleri dikkati çekti. 

 Misrata'daki gösterilerde ise  "şehitlerin başkenti Misrata boyun eğmeyecek", "Libya-Türkiye iş birliğine evet", "Türk halkına teşekkürler" ve "şehit veririz ama askeri yönetim istemeyiz" yazılı pankartlar taşındı.

Ülkenin doğusundaki silahlı güçlerin lideri Hafter, 12 Aralık Perşembe günü Trablus'un merkezine yeni bir saldırı başlattıklarını duyurmuştu.

ÜZERİNE MAKALE YAZILIR

Gazeteci Mehmet Akif Ersoy gösterilerin yapıldığı alandan fotoğraf paylaşarak "Trablus’tan. Gösteriler birazdan başlayacak. Ortada Türk bayrağı var. Sahnenin sağ ve solunda da Cezayir ile Tunus bayrakları. Üzerine makale yazılabilir." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?