banner29

Linç edenlere değil Abdurrahman Dilipak'a dava açılıyor!

Abdurrahman Dilipak'ın İstanbul Sözleşmesine yönelik yaptığı açıklamaların çarpıtılması ve linç edilmesi sonrası AK Parti’den yapılan yazılı açıklamada linç edenlere karşı sergilenmesi gereken tavır Dilipak'a gösterildi ve Dilipak’ın halkın bir kesimini cinsiyet farklılığına dayanarak aşağıladığı belirtilerek ceza talep edildi

Gündem 31.07.2020, 14:48 31.07.2020, 16:48
Linç edenlere değil Abdurrahman Dilipak'a dava açılıyor!

AK Parti, kaleme aldığı köşe yazısında İstanbul sözleşmesine yönelik açıklamaları çarpıtılarak linç girişiminde bulunulan Abdurrahman Dilipak'a destek olmak yerine dava açmaya hazırlandığını bildirdi.

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, kadına yönelik fiziki veya sözlü, her türlü şiddetin karşısında durmanın bir insanlık vazifesi olduğunu belirtti.

Fiziki veya sözlü kadına yönelik şiddeti asla kabul etmeyecekleri görüşünü dile getiren Şahin, "Asla tolerans göstermeyeceğimiz insanlık dışı bir eylemdir, vicdansızlıktır. Emekleri, fedakarlıkları ve mücadeleleri ile dünümüzü ve bugünümüzü inşa eden ve geleceğimizi şekillendirecek olan kadınlar her türlü fikri ayrılığın ve tartışmanın üzerinde ve ötesinde, bizim için ayrıcalıklı bir yerdedir" değerlendirmesinde bulundu.

"Yaptırımsız kalmamalı"

Şahin, şunları kaydetti:

Kadınların hak ve özgürlük mücadelesini kendi mücadelesi gören AK Parti, bu konuda bugüne kadar ortaya koyduğu kararlı ve tavizsiz tutumunu bundan sonra da sürdürecektir. Partimizin kurumsal itibarını zedelemeye, toplumsal barışımızı tahrip etmeye, halkın bir kesimini cinsiyet farklılığına dayanarak aşağılamaya yönelik ayrımcı ve bayağı söylemler yaptırımsız kalmamalıdır.

Tüm kadınların haklarını korumak için çalışmalarımızı sürdürmek görevimiz ve sorumluluğumuzdur. Ayrıca AK Parti'li kadınlara dönük asla kabul etmeyeceğimiz açıklama ve nitelemelerle de mücadelemiz sürecektir. Bunu temin için gerekli hukuki ve cezai müracaatlarda bulunmak ve yargısal süreçlerin takipçisi olmak her zaman öncelikli görevimizdir.

Şahin, köşe yazısındaki ifadeleri nedeniyle Abdurrahman Dilipak'a AK Parti olarak dava açmaya hazırlandıklarını bildirdi.

Dilipak ne yazmıştı?

Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak’ın 27 Temmuz 2020 tarihinde ‘AKP’nin papatyaları’ başlığıyla kaleme aldığı köşe yazısında kullandığı ifadeler AK Partili isimlerin de tepkisini çekti.

“AKP’nin papatyaları”

Dilipak, köşe yazısında şunları söylemişti:

ANAP'ı o ‘Papatyalar’, o ‘Lale Devri çocukları’ bitirdi. AK Partiyi de, bu Erguvani AKP'nin ‘Papatyaları'(!?) bitirecek bu gidişle” ifadelerine yer veren Dilipak, “AK Parti içindeki AKP'liler konuşuyor, AK Partililer susuyor. AKP'liler terfi etti zenginleşti, itibar sahibi oldular. Kaymağı onlar yiyor, parayı onlar veriyor. Camiye, okula, yurda parayı veren de onlar. Eee, parayı veren düdüğü çalıyor. Kem alat ile kemalat olmuyor. Haram para ile hayır olmayacağı gibi..

Çarpıtılan 'Fahişe' söylemi

Akit yazarı devamla “AK Parti içindeki AKP'liler, FETÖ'nün zihniyet ikizi gibi davranıyorlar. Hem uluslararası fonlarla destekleniyorlar hem de kamu fonlarını kullanıyorlar. Malum 'Yeşil Sermaye' de bunlara sponsor olabiliyor. Koç kadar, Sabancı kadar, Eczacıbaşı kadar bizim 'Yeşil sermaye' davasına sadakat gösterip, bu fahişelere ve onların türevlerine karşı seslerini yükseltebilecekler mi? Konfeksiyoncu, gıda zinciri, finans kuruluşu, ses ver Türkiye! Ne bekliyorsunuz!” ifadelerine yer verdi.

KADEM ve Fatma Şahin’e eleştiri

Köşe yazısında İstanbul Sözleşmesi tartışmalarına da değinen Dilipak, ‘felaket’ olarak nitelendirdiği sözleşmenin sorumlusunu Fatma Şahin olarak gösterdi ve ekledi:

Şahin hâlâ bu yönde genelgeler yayınlıyor. Toplumdaki öfke konusunda sanırım bilgi sahibi değil. KADEM bir, Fatma Şahin iki. KADEM aile ile yakın ilişkisi sebebi ile daha öncelikli olarak akla geliyor.

"Eleştirim fuhşiyata çanak tutanlara"

Twitter'da 'fahişe' etiketi adı altında kendisine sistemli bir şekilde yüklenilmesinin ardından Dilipak, ''“Akp nin papatyaları” isteyen internetten okur. Istanbul Sözleşmesinde evlilik dışı(partnerlik) ilişkiler, Cinsel yönelim gibi başlıklar mevcut. Bunlar dinimizde fuhşiyat olarak tanımlanmaktadır. Bu tarz ilişkileri şiddetli bir şekilde savunanlarla ilgili kullandığım fahişe tanımlaması maksadı dışında yorumlanmistir. Burda eleştiri fuhşiyata çanak turanlara. Bunun kadını-erkeği yoktur. Fiil aynı ise suçta günah da aynı şeydir.'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (2)
Kürşat 8 ay önce
Vah vah .kim kime dava açıyor,ideolojik sapmalara dikkat çeken bir filozof kişiye bu yapılan ,ayağına sıkmak değilse nedir?
Emir Bedih 8 ay önce
Bu lânet sözleşme için Abdurrahman Dilipak'a dil uzatanlar siyonist uşaklarıdır.
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?