banner30

banner29

Luppo alan adama tepki gösteren "Çağdaş" insanların haline bir bakın!

Sosyal medyada ortaya çıkan görüntülerde normalleşme süreciyle birlikte park, bahçe ve sahilleri dolduranlar sosyal mesafe kuralını hiçe sayarak çılgınca eğlenip, çevreyi kirletti. Aynı insanların salgının ilk günlerinde marketten Lupoo alan adamı eleştirenler arasında yer aldığı vurgulandı.

Gündem 07.06.2020, 11:37 07.06.2020, 13:36
Luppo alan adama tepki gösteren "Çağdaş" insanların haline bir bakın!

Sokağa çıkma uygulamasının ilk günlerinde ortaya çıkan görüntülerde, bir vatandaş market içirisinde elinde 'Luppo' marka çikolata ile görüntülenmişti. Bu durum "sözde çağdaş ve duyarlı" kesimin hoşuna gitmemiş ve o vatandaşa tepkiler yağmıştı. Hatta bunu bir adım öteye taşıyarak çok sayıda platformda alay konusu bile olmuştu. Bugün gelinen noktada ise elinde 'Luppo' ile görüntülenen adamı eleştirenlerin, sosyal mesafe kurallarını hiçe saydığı görüldü.

NORMALLEŞMEYİ YANLIŞ ANLADILAR

1 Haziran'dan itibaren hükümetin aldığı karar ile Türkiye normalleşme sürecine girdi. Ancak bu normalleşme sürecini yanlış anlayan bazı insanlar soluğu park, bahçe ve sahillerde aldı. Bu gelişmenin ardından sosyal mesafe kuralını hiçe sayan görüntüler ortaya çıktı. Sahillerde yetkililer tarafından çizilen çemberlerin de dışına taşan vatandaşların kurallara uymaması infiale neden oldu.

SOSYAL MEDYADAN "LUPPO" TEPKİSİ

Sosyal medyada ortaya çıkan görüntülere vatandaş yoğun tepki gösterdi. Markette elinde Luppo ile görüntülenen vatandaştan örnek vererek, " Ekmek almak için markete giden adama söven çağdaş topluluğu." dedi.

Yine bir başka kullanıcı ise, " Yaşlılara tepki gösteren bu insanlar koronavirüs aşısını buldu galiba ondan bu rahatlık" diyerek tepkisini dile getirdi.

EMEĞE YAZIK

Koronavirüs sürecini en başından beri başarılı ve kararlı bir şekilde yürüten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yaptığı uyarılar ve verdiği mesajların bazı kesim tarafından dikkate alınmadığı görüldü. Sokağa çıkma yasakları, yaş kısıtlamaları onlarca gün evde karantina halinde beklenmesi gibi bir çok önlemin, bu ve bunun gibi davranışlar yüzünden boşa gideceği düşünülmeye başlandı. Yine bir kullanıcı, " Şu kareyi İtalyanlar bile görse yazık der! En çok da Fahrettin Koca'nın kızaran gözlerine üzüldüm." ifadelerine yer verdi.

İşte o görüntülere gelen tepkiler:

Habervakti.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?