Macron'dan bardağı taşıran açıklama! Türkiye'den geri adım yok...

Dışişleri Bakanlığı: Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un, ülkemizin ilgili BM kararları çerçevesinde ve talebi doğrultusunda Libya’nın meşru Hükümetine verdiği desteği “tehlikeli bir oyun” olarak tanımlaması ancak akıl tutulmasıyla izah edilebilir

Macron'dan bardağı taşıran açıklama! Türkiye'den geri adım yok...

Son dakika haberi: Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Türkiye'nin Libya'daki varlığını 'tehlikeli bir oyun' olarak nitelendirmesine jet yanıt geldi.

AKIL TUTULMASIYLA İZAH EDİLEBİLİR

Dışişleri'nden yapılan açıklamada, "Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un, ülkemizin ilgili BM kararları çerçevesinde ve talebi doğrultusunda Libya’nın meşru Hükümetine verdiği desteği “tehlikeli bir oyun” olarak tanımlaması ancak akıl tutulmasıyla izah edilebilir" denildi.

MACRON'UN SKANDAL AÇIKLAMASI

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ve ikili ilişkilere dair açıklamalarından sonra sözü Libya'ya getiren ve bu konuda herkesin sorumluluğu bulunduğunu kaydeden  Macron, "Fransa ve Tunus, Libya'da tarafların ateşkesi sağlaması ve bölgede güvenliği sağlamak için Birleşmiş Milletler çerçevesinde müzakerelerin tekrar başlamasına yönelik verdikleri taahhütleri yerine getirmesini istiyor" dedi. Macron, "(Libya'da) Yabancı müdahaleler sona ermeli. Cumhurbaşkanı (Recep Tayyip) Erdoğan'a açık şekilde söyleme fırsatı buldum. Türkiye'nin Libya'da tehlikeli oyun oynadığını ve bu oyunun Berlin Konferansı'nda verdiği taahhütlere aykırı olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2020, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5