banner30

banner29

Mahalleli şikayet etti: Müftülük ezan sesini kıstı

Kahramanmaraş’ta bir mahallede şikayet üzerine ezan sesinin kısılmasına karar verildi.

Gündem 10.08.2020, 23:28
Mahalleli şikayet etti: Müftülük ezan sesini kıstı

Egemenlik Mahallesi’nde bulunan Fatma Gölcü Cami’nin ezan sesinin yüksek olduğunu iddia eden bazı mahalle sakinleri sesin kısılması talebinde bulundu.

Şikayet üzerine ezanın sesi kısılırken olaya tepki gösterildi.

Diğer mahalle sakinleri ve esnaflar bu durumdan rahatsız olurken Diyanet’e çağrıda bulunuldu. Nar Tv’nin haberine göre, ezan sesinin kısıldığını gören mahalle sakinleri açıklamasında “Bu duruma biz çok üzüldük. Namaz kılmak için vakti beklerken ezan sesinin çok kısık olduğunu fark ettik. Diyanet’in buna derhal bir çözüm bulması gerekiyor. “dedi.

Konuya ilişkin müftülük bir açıklama yapmazken, Kahramanmaraş’ta duruma tepkiler büyüyor.

Yorumlar (3)
Ercan Ceylan 2 ay önce
Yav Allah aşkına namaz kılmak isteyenler evinizde akıllı telefon lar var tv var saat var çalar saat var çoluk çocuk akraba eş dost var camii sesi güzel ama sabah 6.45 de namaz kılmayanı yatağından zıplatmaya da gerek yok. Empati kurun bizim gibi düşünmeyen milyonlarca insan var.
Ahmet Albayrak 2 hafta önce
İslamiyette ezan sesi en fazla üç dakikadır.istambul.samandırada neden her sabah ve gündüz onbeş dakika resmen agırarak uluyarak agı agı ii yaya ya şeklinde uzatarak tam on beş dakika ezan okuyorum sanan hoca lıkla alakası olmayan bir it ulu masını dinlemekten artık nefret ettik.samandıra müftüsü oturmuş götünün.üstüne neden ise hiç sesi çıkmıyor öyle aciz müftü nün Allah bin belasını versin inşAllah..
Kemal Dirican 2 hafta önce
Diyanet işleri başkanlığı neden bu kadar aciz neden bu ezan okurken hav liyan uluyan artist hoca bozun tularını denetleniyor kardeşim siz demi aciz müftüler gibi cücükmü çıkarıyorsunuz sözde müslümansınız değilmi...
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?