banner29

Mazbata alındıktan sonra HDP'li Ahmet Şık Demirtaşın fotoğrafını paylaştı ve...

HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun seçimden 17 gün sonra mazbatasını almasının ardından, 2.5 yıldan uzun süredir cezaevinde bulunan eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın fotoğrafını paylaşarak "Bu daha başlangıç, güzel günler göreceğiz" dedi.

Gündem 18.04.2019, 01:11
Mazbata alındıktan sonra HDP'li Ahmet Şık Demirtaşın fotoğrafını paylaştı ve...

Yeni Akit gazetesinin mazbatayla alakalı tweetine cevap veren HDP'li Şık, "Sizin utanmaz, sıkılmaz, haddinizi bilmez halinizin yanında, eğer varsa, kasılmanın lafı olmaz" ifadesini kullandı. 

Demirtaş, seçim öncesi HDP seçmenine çağrı yapmıştı

5 Kasım 2016’da tutuklanmasından bu yana cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş, seçimlerden bir hafta önce yaptığı açıklamayla HDP seçmenine ‘oy kullanma, sandığa gitme’ çağrısında bulunmuştu. Demirtaş, "Bütün halkımıza, tabanımıza çağrım ve varsa azıcık hatırım, ricam şudur ki, gerekirse bağrınıza taş basın, ama mutlaka sandığa gidip 'Faşizme hayır' anlamına gelecek oyunuzu kullanın. Seçim sonuçları, demokrasi ve barışın gelişmesine fırsat sunabilir" demişti.

Demirtaş: Mutlaka sandığa gidip "Faşizme hayır" anlamına gelecek oyunuzu kullanın

Resmi olarak Millet İttifakı’nda yer almayan HDP, 31 Mart seçimlerinde üç büyük il başta olmak üzere Türkiye’nin batısında belediye başkan adayı göstermeyerek millet ittifakına destek olmuştu. Hapisteki demirtaş'ta HDP'lilere hitaben;  'Mutlaka sandığa gidip "Faşizme hayır" anlamına gelecek oyunuzu kullanın' demiş ve Millet İttifakı'na olan gizli desteğini açık etmişti

Yorumlar (1)
ihsan 2 yıl önce
demirtaşı çıkaracağız demek
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?