Medya AŞ'de 16 kişinin daha işine son verildi! Kıyım devam ediyor...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraklerinden biri olan Medya AŞ'de işçi kıyımı devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 50 kişiyi kapı önüne koyan Medya AŞ yönetimi 16 kişiyi daha işinden etti.

Medya AŞ'de 16 kişinin daha işine son verildi! Kıyım devam ediyor...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) başkanlığına seçilmesinin ardından yaptığı açıklamalarda her fırsatta "Kimsenin ekmeğiyle oynamayacağım" mesajları veren CHP'li Ekrem İmamoğlu, bu sözünü çabuk unuttu. Geçtiğimiz günlerde 50 kişiyi kapı önüne koyan Medya AŞ yönetimi,dün 6 kişiyi bügün de 16 kişiyi daha işten çıkardı.

Elimize ulaşan bilgilere göre Medya AŞ'de bugün işten çıkartılanların, paylaşabildiğimiz kadarıyla, isim listesi şöyle:

Halil Kişeçok
Şeyma parlak
Ayşe dursun
Melek Kurumahmutoglu
Görkem çelik
Musa sürer
Salih uzan
Mehmet Ali kızılgöl
Enes cilhoroz
Remzi köktaş
Kadircan dilli
Yasin oğuz
Nihat çalık
Esin pınar kaya
Yusuf öz

MURAT ONGUN: DAĞITACAĞIZ

Gelen bilgilere göre Medya AŞ'ye yapılan bu işçi kıyımının dümeninde, Ekrem İmamoğlu'nun başkan danışmanı olarak atadığı Murat Ongun var. Ongun'un İmamoğlunun ikinci kez mazbata almasının ardından Medya AŞ'de çalışanları biraraya toplayarak, "Burası seçim sürecinde Binali Yıldırım'ın lehine çalıştı. Biz, burayı 'troll' yuvası olarak görüyoruz ve dağıtacağız" dediği öğrenildi.

İMAMOĞLU KİMSENİN EKMEĞİYLE OYNAMAYACAKTI

Ekrem İmamoğlu başkanlık koltuğuna oturmasının ardından yaptığı bir açıklamada, "Şunu işten çıkarayım, bunu kovayım böyle şeyler aklımın ucundan bile geçmez benim. Tüm çalışan kardeşlerim şunu bilsin: Ekmeğinin peşinde koşan, bulunduğu yere bileğinin hakkıyla gelmiş, iş ahlakı ve hukukuna uygun davranan herkesin başımın üstünde yeri var" demişti. Kamuoyu, "Trollükle suçlayıp işinden etmek bu açıklamanın neresinde var?" sorusunu sordu.

Superhaber

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2019, 11:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ihsan
Ihsan - 10 ay Önce

hani kimseyi işden çıkarmıyacaktı n yalanoğlu istanbul gör işte oy verdiğin...

SIRADAKİ HABER

banner5