Medya AŞ'de işçi kıyımı devam ediyor! 6 işçi daha...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraklerinden biri olan Medya AŞ'de işçi kıyımı devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 50 kişiyi kapı önüne koyan Medya AŞ yönetimi 6 kişiyi daha işinden etti.

Medya AŞ'de işçi kıyımı devam ediyor! 6 işçi daha...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) başkanlığına seçilmesinin ardından yaptığı açıklamalarda her fırsatta "Kimsenin ekmeğiyle oynamayacağım"mesajları veren CHP'li Ekrem İmamoğlu, bu sözünü çabuk unuttu. Geçtiğimiz günlerde 50 kişiyi kapı önüne koyan Medya AŞ yönetimi, 6 kişiyi daha işten çıkardı.

MURAT ONGUN: DAĞITACAĞIZ

Gelen bilgilere göre Medya AŞ'ye yapılan bu işçi kıyımının dümeninde, Ekrem İmamoğlu'nun başkan danışmanı olarak atadığı Murat Ongun var. Ongun'un İmamoğlunun ikinci kez mazbata almasının ardından Medya AŞ'de çalışanları biraraya toplayarak, "Burası seçim sürecinde Binali Yıldırım'ın lehine çalıştı. Biz, burayı 'troll' yuvası olarak görüyoruz ve dağıtacağız" dediği öğrenildi.

İMAMOĞLU KİMSENİN EKMEĞİYLE OYNAMAYACAKTI.

Ekrem İmamoğlu başkanlık koltuğuna oturmasının ardından yaptığı bir açıklamada, "Şunu işten çıkarayım, bunu kovayım böyle şeyler aklımın ucundan bile geçmez benim. Tüm çalışan kardeşlerim şunu bilsin: Ekmeğinin peşinde koşan, bulunduğu yere bileğinin hakkıyla gelmiş, iş ahlakı ve hukukuna uygun davranan herkesin başımın üstünde yeri var" demişti. Kamuoyu, "Trollükle suçlayıp işinden etmek bu açıklamanın neresinde var?" sorusunu sordu. 

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2019, 16:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5