banner29

Mehmet Çilingiroğlu: 'DSÖ'yü Bilim Kurulu yönetseydi Covid-19 salgına dönüşmezdi'

California Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, twitter adresinden yaptığı açıklamada Dünya Sağlık Örgütü'nü Türkiye Bilim Kurulu yönetseydi Covid-19 salgına dönüşmezdi vurgusunda bulundu.

Gündem 09.04.2020, 21:27 09.04.2020, 21:41
Mehmet Çilingiroğlu: 'DSÖ'yü Bilim Kurulu yönetseydi Covid-19 salgına dönüşmezdi'

Çin'den başlayıp tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. Kimi ülkeler Çin'i suçlarken kimi ülkeler de Dünya Sağlık Örgütü'nü suçlamaya devam ediyor. Son olarak Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, DSÖ'nin süreci yönetemediğini vurgulayan bir tweet attı.

ÇİLİNGİROĞLU BİR ANDA TÜRKİYE GÜNDEMİNE OTURDU

Daha önce Türkiye'de sağlık alanındaki şartların ABD'den daha iyi olduğunu belirten Çilingiroğlu, 'ülkemize şükretmemiz gerekiyor' ifadelerini kullandığı HaberTürk canlı yayınında Didem Arslan Yavuz'la girdiği tartışmayla gündeme gelmişti. Yaşanan bu olayın ardından CNN Türk'te canlı yayın esnasında Koç Üniversitesi'ndeki görevine son verildiğini duyurmuş ve tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Çilingiroğlu'nun açıklamaları özellikle hükümet karşıtlarını çok rahatsız etmşti.

BİLİM KURULUMUZ SALGINI ÖNLERDİ

Çilingiroğlu, Dünya Sağlık Örgütü'nü yetersiz gördüğünü ve Türkiye'deki Bilim Kurulu'nun çok başarılı olduğunu vurguladığı bir tweet attı. Tweet'te ''Dünya Saglik Örgütünü Bilim Kurulumuz yönetsetseydi, #COVID19 salgini pandemiye dönüsmezdi, NET!'' ifadelerini kullandı.

HaberVakti

Yorumlar (1)
Ruhi Sakman 1 yıl önce
Ama, (HBB UZMANI) ve ÜLKEMİZİN KONUSUNDAKİ ORD.PROF.BARIŞ YARDAŞAK," TÜRKİYE BU KONUDA TÜM ÜLKERİN GERİSİNDE KAALDI
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?