banner5

banner29

Meral Akşener'in o iddiaları asılsız çıktı!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in af yasasından kadına karşı şiddet ve çocuk cinsel istismarı suçlarından hükümlü olanlarında faydalanacağı yönünde yaptığı açıklamaların gerçekleri yansıtmadığı ortaya çıktı.

Gündem 20.04.2020, 11:59
Meral Akşener'in o iddiaları asılsız çıktı!

Cumhur İttifakı'nın ortak kararıyla geçtiğimiz günlerde yasalaşan ve yürürlüğe giren infaz düzenlemesine ilişkin yalan iddialar, muhalif siyasiler tarafından ortaya atılmaya devam ediyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AK Parti ve MHP oylarıyla kabul edilen infaz yasasının kadına karşı şiddet ve çocuk cinsel istismar suçlarını da kapsadığını iddia etmişti. Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan, bugünkü köşesinde Akşener'in iddialarının gerçekleri yansıtmadığını söyleyerek düzenlemeden muaf tutulan suçları sıraladı.

"Akşener'in tüm iddiaları asılsız çıktı"

Kaplan yazısında, ''İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in yasaya dair tüm eleştirileri ise asılsız çıktı. Mesela öncelikle kadına karşı şiddet ve çocuk cinsel istismarı suçlarını işleyenlerin serbest kalacağını iddia etti. Bırakın Cumhur İttifakı'nı, CHP'li milletvekili Zeynel Emre bile 'çocukların cinsel istismarının affına' ilişkin herhangi bir teklifin değil Meclis'e, Adalet Komisyonu'na dahi getirilmediğini açıklamak zorunda kaldı.'' ifadelerini kullandı.

Cinsel istismar taciz ve şiddet kapsam dışı

Akşener'in geçtiğimiz günlerde hunharca öldürülen AK Parti Rize Fındıklı İlçe Başkan Yardımcısı Gamze Pala'nın katilinin bu yasa sayesinde 9 sene içinde serbest kalacağını iddia ettiğini hatırlatan Kaplan, ''Bu iddia da asılsızdı. Zira Pala'nın katilinin yargılanacağı canavarca hisle adam öldürme suçunun cezasına dair İnfaz Yasası'nda hiçbir değişiklik yapılmamıştı. Zaten İnfaz Yasası'nda çocuk cinsel istismarı, cinsel taciz ve istismar, kadına karşı şiddet ve benzeri suçlarda da hiçbir şartlı salıverilme koşulu yer almıyordu.'' dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Günün Karikatürü Tümü