banner29

Meral Akşener'den 'süresiz nafaka' zulmüne destek!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, önümüzdeki günlerde Meclis'e gelmesi beklenen nafaka düzenlemesiyle ilgili olarak konuştu.

Gündem 12.11.2019, 11:46 12.11.2019, 11:51
Meral Akşener'den 'süresiz nafaka' zulmüne destek!

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, nafaka yasasıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Biz kadınlarımız için olumlu adımlar beklerken iktidar onların hayatını daha da zorlaştıracak adımlar atıyor" dedi.

Meral Akşener'in açıklamalarından satırbaşları:

Kadınlar güvende olmadan ülke de güvende olmaz. Kadınlar ekonomik bağımsızlığa ulaşmadan o ülke de ekonomik bağımsızlığa ulaşamaz. Türkiye'ye çalışabilir olan kadınların yalnızca yüzde 31'i bir işe sahip. Almanya gibi ülkelerde bu oran yüzde 75'e kadar çıkıyor. Dünyanın en güçlü ülkeleri aynı zamanda kadının da güçlü olduğu ülkeler. Alman kadınları bilimden sanayiye her alanda potansiyellerini gerçekleştirirken bizim kadınlarımız var olabilmek, hayata tutunabilmek için mücadele ediyor. Hayatın her alanında önlerine konan bariyerlerle engellerle uğraşıyorlar. Hakkını hukukunu koruyamıyor, hor görülüyor, şiddet görüyor. Türkiye'nin kadınları genç, o kadınların hayalleri yaşlı. Ülkemizde her iki kadından biri gelecek hayali kurmaya çocukken başlıyor ama bu oran onlar genç kız olunca bu oranın yüzdesi düşüyor. Öyle dünyayı gezeyim hayalleri de çok az. Kızlarımızın en büyük hayali evlenebilmek. Evlenenlerin ailesi dağılıyor. Boşanmalar rekor kırıyor. Boşanan çiftlerin sayısı 2018'de yüzde 11 artmış. Biz kadınlarımız için olumlu adımlar beklerken iktidar onların hayatını daha da zorlaştıracak adımlar atıyor. Nafaka düzenlemesi de bunlardan biridir.  Bu gidişe son diyeceğiz. Kadınlarımıza sözümdür. Bize göre seçme hakkı sevdiği insanı seçme hakkıdır, istediği kariyeri seçebilmektir, hayat tarzını seçebilmektir, kimsenin baskısı altında kalmadan her kararını özgürce verebilmektir. Bizim kadınlara vereceğimiz seçme hakkı işte budur.

NAFAKA DÜZENLEMESİ

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, geçtiğimiz günlerde nafaka yasasıyla ilgili son durumu anlatmıştı. 3 formül şu şekilde aktarıldı: 1- Nafaka evlilik süresine bakılmadan en fazla 5 yıl verilecek. Bu süre sonunda kesilecek. 2- Evlilik süresi kadar nafaka ödemesi yapılacak. Bir yıl evli kalınmışsa verilecek nafaka bu süreyi geçemeyecek. 3- Nafaka evliliğin yarı süresi kadar olacak. AK Partili Özkaya, kısa süre içerisinde Meclis’e geleceğini de söyledi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?