banner30

banner29

Mescid-i Aksa'nın altına patlayıcı mı yerleştirildi?

Türkiye'nin gündem belirleyen programı Derin Gerçekler'de Mescid-i Aksa'da son günlerde yaşanan gelişmelerin sıradan olmadığı ve bir operasyonun parçası olduğu belirtildi.

Gündem 19.03.2019, 16:59 19.03.2019, 17:35
Mescid-i Aksa'nın altına patlayıcı mı yerleştirildi?

Haber Vakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, usta yazar Abdurrahman Dilipak'ın gündemi yorumladığı Türkiye'nin gündem belirleyen programında Mescid-i Aksa'da yaşanan son gelişmeler ele alındı.

SALDIRININ ARDINDAN GELEN MİNİBÜSLER NEYİ İFADE EDİYOR?

Mescid-i Aksa'da 12 Mart akşamı Siyonist İsrail askerleri olay çıkartmış ve Mescid-i Aksa'ya saldırmıştı. Saldırıların ardından güvenlik nedeniyle Mescid-i Aksa'yı boşalttılar. İki minibüs Aksa'ya girmesiyle derin şüpheler oluştu. Bu gelişmeleri değerlendiren Deniz, ''Bu minibüste kim var, ne var? Ya da içeriden bir şey mi çıkaracaksınız?'' sorularını sordu. 

MESCİD-İ AKSA'YI PATLATABİLİRLER

Konuyu değerlendiren Dilipak, ''Bu minibüslerle ilgili iki ihtimal var. Birincisi Aksa'yı kontol altına alan bir teknolojik yenilemeye gidildi. İkincisi Aksa'nın altın plastik patlayıcılar yerleştirildi. Uzaktan kumandayla patlatabilecek bir şekilde. Cemaati katletmekten çok Aksa'nın altında yaptıkları arkeolojik çalışmaları hızlandırmak istiyorlar. Aksa'yı yıkıp, kullanılamaz hale getirip, suçu da başkalarına atma gibi bir eğilimleri var. Eğer Mescid-i Aksa'yı yıkarsalar, sıra Kıyamet ve Doğuş Kilisesi'ne gelecektir. Bunu da bir Müslüman üzerinden yapabilirler. İsrail, yeni bir dünya savaşını hazırlayacak komploya gidebilir.'' dedi.

Haber Vakti

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?