MHP'den yeni parti kararı! O iddialara cevap geldi...

Yeni partiler, erken seçim gibi iddialar sürekli gündemi meşgul ederken Cumhur İttifakı'nın genişleyeceğine dair iddialar ortaya atıldı. MHP'ye yakın kaynakların bu duruma sıcak bakmadığı öne sürüldü.

MHP'den yeni parti kararı! O iddialara cevap geldi...

Ankara kulislerinde Cumhur İttifakı ile ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. AK Parti ve MHP tarafından oluşturulan ittifakın genişleyebileceği öne sürüldü. MHP tarafı ise bu konudaki tutumunu açıkladı.

Cumhur İttifakı’na üçüncü bir partinin eklenmesi düşüncesinin MHP tarafından olumlu bulunmadığı öne sürüldü. MHP çevrelerinde, Cumhur İttifakı’na yeni bir parti eklenmesine gerek duyulmazken, Devlet Bahçeli’nin de bu hamleye sıcak bakmayacağı belirtildi.

MHP cephesinde Cumhur İttifakı’nda üçüncü bir partinin yer almasına gerek olmadığı düşünülüyor. MHP çevreleri, bir üçüncü partinin Cumhur İttifakı’nın anlayışına uyum sağlayamayacağı ve ittifak ruhunu sarsabileceğinden endişe duyuyor. Diğer yandan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de bu fikre sıcak bakmayacağı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yerel seçimlerin ardından yaptığı Türkiye İttifakı çıkışını hatırlatan MHP kaynakları, “Sayın genel başkanımız Cumhur İttifakı'na yönelik sabotajlara fırsat vermemek gerekçesiyle Türkiye İttifakı söylemine net olarak karşı çıkmıştı. İttifakta yeni partinin yer alması, sabotaja fırsat verebilir" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5