Milletin kıblesini Kabe'den Roma'ya çevirdiler!

İlahiyatçı yazar Şevki Yılmaz, Milli Diriliş'te ''Milletin kıblesini Kabe'den Roma'ya çevirenleri Allah'a havale ediyorum'' dedi.

Milletin kıblesini Kabe'den Roma'ya çevirdiler!

Habervakti.com Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz'ın gündemi yorumladığı Akit TV'nin en çok izlenen programı Milli Diriliş'te bu hafta da gündeme damga vuran açıklamalar yer aldı.

TÜM DÜNYANIN MEKKE KIBLESİNE İHTİYACI VAR

Kıblemizin Roma olmadığını belirten Yılmaz, ''Bin yıldır bu topraklarda kıblemiz Mekke'ydi. Harflerimiz, cumamız, tatillerimiz, yılbaşımız ve her şeyimizle kıblemiz Mekke'ydi. Sağlam bir yöndü, mutlu bir devlet vardı. Ne oldu kıble değişti de kâr mı ettiniz? Kıblemizi değiştirenleri Allah'a havale ediyoruz. Avrupalı huzurlu mu da yönümüzü oraya çeviriyoruz. Bugün Avrupa'nın da Amerika'nın da bütün dünyanın Mekke kıblesine ihtiyacı var'' dedi.

DÜZENİN DE SİSTEMİN DE YÖNÜ KABE'DİR

Allah'ın anayasası Kur'an'dır diyen Yılmaz, ''Onların kıblelerine uymayın' diyor Kur'an... 'Nerede uyduk ki onların kıblelerine' diyoruz. Ama sadece namazda kıble Kabe değil, düzenin de sistemin de her şeyin de yönü Kabe'dir. Bin yıldır bu böyle devam etti. Osmanlı'yı yıkan İttihat Terakki zihniyeti bu milletin kıblesini başka yöne yönelttiler.'' dedi.

 Haber Vakti

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 15:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
rifki
rifki - 1 yıl Önce

ARTIK BU GÜNE GELSEK... AKP NE YAPIYOR.. NE YAPMASI LAZIM.. ADAMCA SÖYLESEK. MESELA ŞU YILBAŞI BİLETİNE NE DEMELİ.. KUYRUKLARI GÖRÜYORSUNUZ DEĞİL Mİ .. YOKSA KÖR MÜ OLDUNUZ...? ZİNA. İÇİK VS. NE DEMELİ... İŞSİZLİK NE DEMELİ.. CAMİLERDE BAYAN HATİPLER ERKEKLERE VAAZ VERMEYE BAŞLAMIŞ NE DEMELİ...

SIRADAKİ HABER

banner5