banner29

Minareli logodan rahatsız olanlar Mansur Yavaş'ı arıyor! Değiştir onu...

Ankara'da 1995 yılında değiştirilerek 'Hitit Güneş Kursu' amblemi yerine Atakule-cami minaresi ve 3 yıldız Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin logosu olmuştu. Eski logoyu isteyenler yeni başkan Mansur Yavaş'ı arayıp logoyu değiştirmesini istedi. Yavaş da değiştiremiyoruz mecliste sayımız az yönünde açıklamada bulundu.

Gündem 25.04.2019, 16:54 25.04.2019, 17:09
Minareli logodan rahatsız olanlar Mansur Yavaş'ı arıyor! Değiştir onu...

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ndeki yönetim değişikliğinin ardından, Hitit Güneş Kursu amblemi yeniden gündeme geldi. Mevcut minareli logoyu istemeyenler, yeni başkan Yavaş'ı arayarak logonun değiştirilmesini istedi.

YAVAŞ DEĞİŞTİREMEMEKTEN YAKINDI

Meclis’te çoğunluk olsa dahi 'ben yaptım oldu' yaklaşımını doğru bulmadığını anlatan Yavaş, "Ankara halkına sorarak, bir yarışma açarak yapmayı düşünmüştüm. Dijital dünyada isterseniz Ankara’da 2 milyon insanın görüşünü hızla alabilirsiniz. Değişiklik yapabilsek dahi böyle yapmayı düşünüyordum" dedi. Amblemle ilgili çok sayıda talep geldiğini anlatan Yavaş, "Kavgalı şekilde değişti. Bana her gün 10 mesaj geliyorsa 3-4 tanesi amblemle ilgili. Tartışmalı olmasa şimdiye kadar bu konu kapanmış olurdu. Ama ben yaptım oldu ile olunca böyle oluyor" diye konuştu.

GÖKÇEK DEĞİŞTİRMİŞTİ

Hitit Güneş Kursu amblemi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek döneminde, 1995 yılında Atakule-cami minaresi ve 3 yıldız ile değiştirildi. Ancak karar yargıdan döndü. En son 2011 yılında Atakule figürlü amblem, yıldız sayısı 5’e çıkarılarak yeniden kullanılmaya başlandı. 

NEDEN LOGONUN DEĞİŞTİRİLMESİ İSTENİYOR?

Mevcut logonun değiştirilmesini isteyenler, gerekçelerini açıklamadı. Tahminlere göre eski logonun daha iyi olduğunu düşünenlerin yanı sıra mevcut logoda minarelerden rahatsız olanların da olduğu düşünülüyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin eski logosu:

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin yeni logosu:

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?