banner30

banner29

"Müslüman'ın Müslüman'dan başka dostu yoktur!"

İlahiyatçı hatip Şevki Yılmaz kaleme aldığı son yazısında İslam dünyasında yüzyıllardır süren zulmü ve bu zulmü sonlandıracak çözüm yolunu anlattı. Yılmaz aynı zamanda Azerbaycan'daki sıcak gelişmeleri de değerlendirerek İran'ın tutumuna tepki gösterdi.

Gündem 02.10.2020, 16:10 02.10.2020, 16:40
"Müslüman'ın Müslüman'dan başka dostu yoktur!"

İlahiyatçı hatip aynı zamandda Milli Görüş hareketinin simge isimlerinden Şevki yılmaz bu hafta yayınlanan Cuma yazısında dikkat çeken tespitlerde bulundu.

Yüzyıllardır Müslümanların çektiği sıkıntıları İslam dünyasının gördüğü zulmü ifade ederken yaşanan bu sorunun tek çözümü olduğunu ifade eden Yılmaz, Azerbaycan meselesinde İran'ın tutumuna değinerek, "Şia olduğunu iddia eden İran, çoğunluğu Şia olan mazlum Azerbaycanlı kardeşlerimize yapılan zulümlere karşı neden sessiz? Niçin zalim Haçlı Ermenistan’ın yanındadır! Çünkü İran’ın ,Yemen, Suriye, Irak ve Filistin’de olduğu gibi hiç bir zaman mazlum Müslümanları korumak gibi bir derdi olmadı! Sadece, İran Pers imparatorluğu kurma hayali peşinde kendi felaketini hazırlamaktadır!" ifadelerini kullandı.

İşte Yılmaz'ın söz konusu o yazısı:

Müslümanın, Müslümandan Başka Dostu Yoktur!

İster Müslüman olsun, ister Gayrimüslim olsun. İster Şia olsun, ister Sünni olsun. ayırmadan mazluma el uzatmak, Allah’ımızın bize yüklediği en büyük ibadettir. Batı’da Yunanistan Kasabamızı, Doğu’da Ermenistan Kasabamızı Emperyalist Güçlerin Piyonları olarak Ülkemize ve şimdi de Azerbaycan’ımıza saldırtıyorlar! Sonları, yakında; Haçlı Güçlerine güvenerek Devletimize başkaldıran İsyankâr dedelerinin sonları olacak İnşAllah!

Zira; “Ya İstiklal! Ya Şehadet!”’e İman eden bir Milletin asla esareti yoktur!

Yiyecek ekmeğe muhtaç bir Ermenistan neyine güvenerek Azerbaycan’ımıza ve Türkiye’mize kafa tutuyor? Ermenistan geçmişte olduğu gibi sadece dış güçlerin av köpekliğini yapmaktadır!

Şia olduğunu iddia eden İran, çoğunluğu Şia olan mazlum Azerbaycanlı kardeşlerimize yapılan zulümlere karşı neden sessiz? Niçin zalim Haçlı Ermenistan’ın yanındadır! Çünkü İran’ın ,Yemen, Suriye, Irak ve Filistin’de olduğu gibi hiç bir zaman mazlum Müslümanları korumak gibi bir derdi olmadı! Sadece, İran Pers imparatorluğu kurma hayali peşinde kendi felaketini hazırlamaktadır!

Yıllarca Türkiye’yi yöneten Masonik Mihrakların da İran’dan hiçbir farkları olmadı! 1992 yılında Azerbaycan’a saldıran Ermenistan’ın yanında yer aldılar!

1974 Kıbrıs Harekâtında yanımızda olan Libya’ya Emperyalistlerin uyguladığı ambargoyu uygulayarak; deniz hava ve kara sahasını Libya’ya kapatan o günkü Türkiye yönetimi aynı sene Terörist Ermenistan’a tüm sahalarını ve imkânlarını açtı!

Ülkemizden içi silah dolu Tırlara ve Uçaklara Ermenistan’a geçiş izni verdiği gibi Azeri Kardeşlerimizi Şehid eden Ermeni Çeteleri aç kalmasınlar, güçlü olup Müslümanları vursunlar diye Ermenistan’a bedava Buğday gönderdiler!

Hani ”Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktu?”

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?