banner30

banner29

Müslümanlar heyecanla bekliyordu, müjdeli haber geldi! Kabe-i Şerif açılıyor...

Koronavirüs nedeniyle ibadete kapatılan Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi'nin tekrar açılması gündemde.

Gündem 01.05.2020, 14:05
Müslümanlar heyecanla bekliyordu, müjdeli haber geldi! Kabe-i Şerif açılıyor...

Suudi Arabistan’ın Mekke kentindeki Mescid-i Haram ve Medine’deki Mescid-i Nebevi İşleri Genel Başkanı Şeyh Dr. Abdurrahman es-Sudeys, koronavirüs (Covid-19) gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Aynı zamanda Kabe imamı olan Sudeys, koronavirüs nedeniyle kapatılan Haremeyn (Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi) kapılarının yakında ibadete açılacağını söyledi.

Kişisel sosyal medya hesabından konuşan Sudeys, "İnşallah size çok yakında ümmetin üzerindeki kara bulutların kalkacağı ve Haremeyn’de tavafa, namaza geri döneceğimizin müjdesini veriyorum" ifadelerini kullandı. Durumun eskisine döneceğine işaret eden Kabe imamı, devletin bu konuda istekli olduğunu sözlerine ekledi.

Sudeys bununla birlikte, koronavirüs nedeniyle alınan tedbirlere uyulmaya devam edilmesi gerektiğini belirtti.

Salgın nedeniyle ibadete kapatılan Haremeyn’le ilgili Kral Selman bin Abdulaziz, ramazan ayında teravihlerin kılınması ve Kuran okunması için yeni bir karar almıştı. Bu kararın ardından Kabe’de görev yapan kişiler sosyal mesafe kuralına uyarak teravih namazı kılmaya başlamıştı.

ABD merkezli Johns Hopkins Üniversitesi verilerine göre Suudi Arabistan’da şu ana kadar 20 bin 77 koronavirüs vakası kaydedilirken, ölü sayısı toplamda 152 olarak açıklandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?