banner29

Müslümanlara 'piyango' uyarısı!

Habervakti yazarı Mehmet Emin Sofuoğlu, Milli Piyango'nun devlet eliyle sunulmaması gerektiğini vurgulayarak Müslümanlara uyarılarda bulundu.

Gündem 11.12.2019, 00:20 11.12.2019, 00:50
Müslümanlara 'piyango' uyarısı!

''MÜSLÜMANların, apaçık haram olan piyango zilletine düşmesi, şahsiyetimiz ve kimliğimiz açısından, derin bir acı ve büyük bir kayıptır.'' diye Sofuoğlu, Milli Piyango'nun devlet eliyle sunulmaması gerektiğini vurguladı.

İşte Sofuoğlu'nun o yazısı:

Hayallerden bile büyük diye sunulan 'Millî Piyango yılbaşı büyük ikramiyesi' bu yıl 80 milyon lira imiş. 

Eski parayla 80 trilyon..

Alemlerin Rabbi olan Allah Azze ve Celle’nin, Maide Sûresi ile açıkça haram kıldığı kumar illeti, ‘Milli Piyango’ adıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da yine toplumumuzun imanına kast ediyor!

İnsanlarımız sanki piyangoya mahkûm olmuşlar gibi, oluşturdukları uzun kuyruklarda, soğuktan titreye titreye kumardan medet bekliyor. 

Bu tablo, Müslümanların izzetine, gerçekten hiç yakışmıyor!

“Ey İnananlar! İçki, kumar, putlar ve fal okları şüphesiz şeytan işi pisliklerdir, bunlardan kaçının ki, saadete eresiniz. Şeytan, şüphesiz içki ve kumar yüzünden aranıza düşmanlık ve kin sokmak ve sizi Allah’ı anmaktan, namazdan alıkoymak ister. Artık bunlardan vazgeçersiniz değil mi?" (Maide Suresi, 90-91)

Allah Azze ve Celle’nin, kumarı, mutlak biçimde yasakladığı Ayet-i Kerîmesi, bugünlerde yeniden Müslüman Anadolu’nun her şehrinde, her sokağında yankılanmayı bekliyor!..

Allah (c.c.)’ın yasak kıldığı kumara bulaşarak isyan zilletine düşen gönüller, maddi hayallerin peşinde sürüklenerek, manevi çöküntüler yaşıyor, benliğini kaybediyor ve Allah’ın rahmetinden uzaklaşarak gazabına yaklaşıyor! 

İlahiyatçılar, Mü’minleri, sonu azap ve ateş olan kumar illetine karşı uyarıyor:

Yorumlar (1)
tugo 2 yıl önce
...Sigara ihtilaflı konu, ama kumar, faiz, alkol kesin haram!
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?