banner29

Mustafa Kemal heykeline 'S. Atatürk' yazanlar gözaltına alındı

Antalya'nın Finike ilçesindeki parkta bulunan Mustafa Kemal heykelinin kaidesine, sprey boyayla yazı yazdığı iddiasıyla 3 çocuk gözaltına alındı.

Gündem 16.11.2018, 11:22
Mustafa Kemal heykeline 'S. Atatürk' yazanlar gözaltına alındı

Olay, önceki gece, Finike'de bulunan Yunuslu Park'ta meydana geldi. Mustafa Kemal heykelinin mermer kaidesinin ön yüzüne sprey boyayla yazı yazıldı. Yazıyı görenlerin haber vermesiyle Finike Belediyesi'ne bağlı ekipler, parka gelip, kaidedeki yazıyı sildi. İlçedeki siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile Finikeliler, sosyal medyadan olaya tepki gösterdi.

İnceleme başlatan Finike İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, güvenlik kamerası kayıtları ve parmak izlerinden yola çıkarak Y.H. (13), S.A. (13) ile Suriyeli A.M.'yi (13) gözaltına aldı. Gece yarısından sonra canları sıkıldığı için parktaki çeşitli yerlere ve Mustafa Kemal heykelinin bulunduğu kaideye sprey boyayla yazı yazdıklarını öne süren çocuklardan S.A., Mustafa Kemal isminin önüne kendi adının baş harfini yazdığını iddia etti. Y.H. ile S.A.'nın 'hırsızlık' suçundan emniyette kayıtları bulunduğu belirlendi. Çocuklar, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?