banner29

Mustafa Özer, Tuleka FETÖ'cüleri yazdı! Kim bu Tuleka FETÖ'cüler?

Yazarımız tartışmalı isim Mustafa Özer, FETÖ ile mücadelede adeta "kuyuya taş atıyor" ilahiyatçıların tartışarak belkide mücadelede "yöntem" olarak kullanılacak İslami bir terim olan 'Tuleka'yı hatırlattı.

Gündem 20.02.2020, 20:27 20.02.2020, 20:42
Mustafa Özer, Tuleka FETÖ'cüleri yazdı! Kim bu Tuleka FETÖ'cüler?

FETÖ devleti klonlayarak kılcal damarlara kadar girmiş, devleti adeta ele geçirmişti. Öyle ki her kurum onlardan soruluyordu. İstrmedikleri hiçbir şey o kurumlarda gerçekleşmiyordu. Kinayeli şu cümle aslında olayı özetliyordu: "FETÖ, devlete sızmadı! Erdoğan, FETÖ'ye sızarak sistemi yıktı!"

Gelinen noktada FETÖ ile mücadelede hayli yol alındı. Peki, FETÖ'nün en çok kullandığı dinimizle alakalı devletin yapısal, fikirsel ve fıkhi çalışmaları oldu mu? Var ama dar kapsamlı...

Özer, devletin Tuleka FETÖ'cülere karşı dikkatli olması çağrısında bulunuyor...

İşte tartışamalara kapı aralayacak o yazı:

Her ne kadar resmiyette FETÖ ile ilgili olarak 17/25 milat olarak kabul edilmiş olsa da, ben ve benim gibi düşünen binlerce kişi için milat 2011'dir. Hatırlanacağı üzere FETÖ, 2011 Milletvekili seçimlerinde Meclis'i ele geçirmek için 50-80 kişiden oluşan listesi için Sayın Erdoğan’ı dört koldan kuşatmıştı. Daha o günden örtülü planı gören Erdoğan gerekli tavrı sergilemiş ve ipleri koparacak hamleyi yapmıştı! Fetö o gün sadece üç tuzluğu masaya koyabilmişti!

İşte o günden itibaren FETÖ, tüm gücüyle Sayın Erdoğan'a ve sadık ekibine karşı taarruza geçmişti.

İlk saldırı, 7 Şubat 2012'de gerçekleşti!

Hedef, Hakan Fidan’ı tutuklamak ve MİT üzerinden darbe teşebbüsünü gerçekleştirmekti! Ne de olsa kamuoyunda Fidan aleyhine haberler servis edilmiş ve Fidan çoktan ''İrancı'' ilan edilmişti bile! KCK operasyonlarında örgüt içine sızmış canfeda mücadele eden devletin istihbarat görevlileri üzerinden ise FETÖ'nün algı operasyonları çoktan hazırdı!

Ne yaptıysa başarılı olamayan CIA'nın Türkiye şubesi FETÖ'nün tüm çabaları boşa düşerken artık kamuoyunda FETÖ ve Erdoğan çatışması açıktan dile getirilmeye başlanmıştı! FETÖ'nün eğitim kampları olan dershaneler gündeme gelmiş, şu an çoğu firarda olan (özde militan) sözde gazeteciler ekranlardan, sosyal medyadan saldırmaya başlamışlar ve karşılıklı sözlü çatışma 17/25 darbe teşebbüsü ile yerini eylemselliğe dönüştürmüştü.

Ve Erdoğan ilk kez “Okyanus ötesi” diyerek, malumun ilanını yaptı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?