banner30

banner29

Mustafa Yeneroğlu ve Cihangir İslam'dan Davutoğlu'na destek!

CHP ağzıyla eleştiriler yapan ve AK Parti'den istifa eden İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ve CHP kontenjanından Meclis'e giren Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, Ahmet Davutoğlu'nun mal varlığı ile ilgili sözlerine destek verdi.

Gündem 08.12.2019, 12:56
Mustafa Yeneroğlu ve Cihangir İslam'dan Davutoğlu'na destek!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni parti kurmaları beklenen Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'na eleştirilerinin ardından yeni gelişmeler yaşanıyor.

Erdoğan, dün yaptığı konuşmada Babacan ve Davutoğlu'na Şehir Üniversitesi üzerinden eleştiriler yapmıştı.

Yeni parti hazırlığına devam eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Devlet adamlarının birinci derecede yakınlarının servetleri araştırılsın" ifadeleriyle cevap vermişti.

Ahmet Davutoğlu’na ilk destek CHP ağzıyla eleştirileri ile ön plana çıkan, Bağımsız İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ve Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam'dan geldi.

İşte Yeneroğlu’nun o ifadeleri,

İddia edilen sözde usulsüzlük olayıyla ilgili 4 yıl bir şey denilmeyecek ve gün gelecek, kendi başbakanımız ve en parlak bakanlarımız dolandırıcılıkla suçlanacak! Tam bir talihsizlik... İzahı siyasetse, olmaz olsun böyle siyaset. Şehir Üniversitesine desteğim dünden daha fazla.

Bu olay bile başlı başına gelinen trajediyi ortaya koymakta. Tam da şimdi Şehir Üniversitesi gibi tek amacı düşünen,sorgulayan,otoriteye eleştirel yaklaşan gençler yetiştirmek olan eğitim kurumlarına Türkiye olarak dünden çok daha fazla ihtiyacımız var. Üniform toplum kabustur!

'SON DERECE YERİNDE BULUYORUM'

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan 2020 için Merkezi Yönetim Bütçe görüşmelerinin yapıldığı TBMM'de CHP kontenjanından Meclis'e giren Cihangir İslam ise, Davutoğlu'nun 'siyasilerin mal varlıkları araştırılsın' yönündeki talebine destek verdiğini söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Ahmet Davutoğlu’nun mal varlığı araştırma teklifini son derece yerinde buluyor ve destekliyorum. Eski / yeni başbakan ve bakanlar bu teklifi desteklemeli ve AK Parti grubunu bu teklife olumlu oy vermeye yönlendirmelidir.”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?