banner29

Ne Kürt'müş ne Alevi... Hristiyan mezarlığına gömüldü!

Almanya'da Kürtçü faaliyet yürüttüğü belirtilen ve aynı zamanda Alevi Dernek Başkanı olan Tuncelili Metin Aslan öldü ve Ermeni mezarlığına gömüldü.

Gündem 10.10.2020, 13:32 10.10.2020, 14:16
Ne Kürt'müş ne Alevi... Hristiyan mezarlığına gömüldü!

Tunceli Hozat doğumlu Metin Arslan eşiyle gittiği Vietnam tatili sonrası yakalandığı koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Almanya'ya 15 yaşında geldiği belirtilen Metin Arslan, Bruanschweig kentinde 30 yıl önce açtığı “Tandure” isimli restoranın işletmeciliğini yapıyordu. Arslan'ın Kürtçü oluşumlara ciddi anlamda destek verdiği iddia edildi ve Almanya'da faaliyet gösteren Alevi Kültür Derneği Başkanlığı görevini yürüttüğü ortaya çıktı. 

Sözcü ve Birgün Gazeteleri ''büyük kayıp'' olarak duyurdu

Almanya'da yaşayan ve 63 yaşında hayatını kaybeden Metin Arslan'ın ölüm haberi Sözcü ve Birgün gazetelerinde büyük kayıp olarak duyuruldu. Her iki gazete de Arslan için övgü dolu ifadeler kullandı ve Ermeni mezarlığına defnedilen Metin Arslan'ın hayat hikayesine geniş yer ayırdı. 

Hamburg'ta Ermeni mezarlığında yatıyor

Almanya'da faaliyet gösteren Alevi Kültür Derneği Başkanlığı görevini yürüten Metin Arslan'ın Ermeni mezarlığında çekilen fotoğrafları Milliyetçi Alevi Bektaşi Kültür Dernekleri sayfasında yayınlandı. Derneğin resmi sayfasında, Metin Arslan'ın kendisini Alevi-Bektaşi olarak tanıttığı ancak kripto Ermeni olduğu öldükten sonra anlaşıldı' denildi. Alevi camiasında Ali'siz Alevi istemiyoruz denilen dernek açıklamasında ''Aleviliğin gizli Ermenilerin saldırısı altında'' olduğu vurgusu yapıldı. Dernek bildirisinde ayrıca, ''Milliyetçi Aleviler olarak tüm canlarımızı uyanmaya, özüne dönmeye davet ediyoruz!'' denildi.

Kaynak: referansmedya.com

Yorumlar (7)
Hanifi 8 ay önce
Aleviliği kullanıp truva atı görevi görüyorlar vatanda ihanet ic8nde böyle çok insan var
Gurbetten 8 ay önce
Hz. ALI'siz Alevilik dedikleri tam olarak bu... Kürt'cülük yapti Kürt degil, Alevi dernek baskanligi yapti Alevi degil... sonra Sivas, maras, corum...vs. gibi olaylar nasil oluyor diyoruz ICIMIZDEKI ERMENILER DIYORUM
Olgun 8 ay önce
Metin i şahsen tanıyorum ve Braunschweiger ta hiristiyan mezarlığında gömüldü , Hannover de değil,
Yanlız Braunschweiger ta sevilen bir işadamı olduğunu biliyorum başkada bilgim yok
Dinsiz 8 ay önce
Adam belki arkadasından arapça ezan okunmasını istemiyor onun için hristiyan mezarlığını seçti. Bende arkamdan arapça ezan okunmasını istemedigim için hiristiyan mezarlığını seçeceğim ama ne hristiyanım, ne de müslûman.
zuhal 1 ay önce
Allah sana din iman nasip etsin
Fatih Sultan 7 ay önce
Allah affetsin seni
atakan699 5 ay önce
kimbilir daha kac tane kripto ermenii var kendisini gizleyen kendisini kürt diye tanitan kürtleri yanlisa yönelten, gözünüzü acin ey millet
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?