banner5

banner29

Netflix'in tartışmalı dizisinin oyuncusundan Mahir Ünal'a cevap!

sürekli Cinsel sapkınlığı normalleştiren projelerle gündeme gelen Netflix'in, "Osman" isminde eşcinsel bir karaktere yer vererek tartışmalara neden olduğu "Aşk101" isimli dizisinin başrol oyuncusu Kubilay Aka, AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal'a tepki çeken bir cevap verdi.

Gündem 08.07.2020, 11:40
Netflix'in tartışmalı dizisinin oyuncusundan Mahir Ünal'a cevap!

“Aşk101” isimli sözde gençlik dizisi, Mahir Ünal'ın eşcinsel olduğunu öne sürdüğü karakter nedeniyle duyarlı vatandaşların tepkisini çekti.

Konuya dair açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, “Şöyle bir şey oldu geçtiğimiz günlerde: Netflix, bir dizi istedi, dizinin senaryosu hazırlandı, dizi bir eşcinsel hikayesiydi. Ve orada Osman isminde bir eşcinsel üzerinden bir yerli yapım firmasına teklif verdi Netflix. Bu normal bir şey diyebilirsiniz. Almanya’da, Fransa’da, Hollanda’da ya da Amerika’da bir eşcinsel kendi özel hayatını yaşar ama yanında çocuğuyla gazete almaya gittiğinde bir porno dergisinin poşet içerisinde satılmadığını gördüğünde tepki gösterir. Çünkü onun eşcinsel kimliği başka bir şeydir, kamu ahlakına uyması başka bir şeydir. Şimdi bu ülkede pankart açılıp, bu ülkenin bütün değerlerine, inançlarına karşı bir mücadele biçimine eşcinsel ya da başka eğilimleri dönüştürseniz ya da LGBT’yi bir siyasi parti gibi, siyasal bir retorik üzerinden konuşan bir yapıya dönüştürürseniz kaçınılmaz olarak bir ahlak tartışmasını ve kültürel tartışmayı gündeme getirirsiniz.” dedi.

Dizi oyuncusundan tepki çeken cevap

Dizinin başrol oyuncularından Kubilay Aka, Mahir Ünal’a Twitter hesabından cevap verdi. Eşcinselliği, tecavüz gibi diğer yanlış eylemler üzerinden meşrulaştırmaya çalıştıran Aka, “Yıl olmuş 2020, bir yanda cinsiyetcilik yapanlar, diğer yanda senaryolarla ilgili yalan haberler. Sevgili büyüklerim, bu ülkede her gün kadına ve hayvanlara tecavüz ve şiddet uygulanıyor. Hangisi daha çok yakışıyor? Biraz anlayış” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?