banner29

Netflix'ten pedofili içeren skandal film için iğrenç savunma!

Dünyayı saran "Cuties/Minnoşlar" tartışmaları karşısında sessizliğini bozan Netflix, filmin "güçlü bir hikayesi olduğunu" savunarak filme şans verilmesini istedi. Pedofiliyi özendiren içeriğiyle dünyada da büyük bir tepkiyle karşılanan film, Türkiye'de RTÜK'ün talebi doğrultusunda kaldırılmıştı.

Gündem 11.09.2020, 12:49
Netflix'ten pedofili içeren skandal film için iğrenç savunma!

Netflix, dünya genelinde pedofiliyi özendirdiği gerekçesiyle eleştirilen "Cuties/Minnoşlar" filmini savundu. Filmin güçlü bir sosyal yorum taşıdığını belirten Netflix, eleştirenleri "filme bir şans vermeye" çağırdı.

SAVUNMAYA KALKTILAR

Fox News'e bir açıklama yapan şirket, "Cuties, küçük çocukların cinselleştirilmesine karşı sosyal bir yorum. Bu ödüllü bir film ve genç kızların sosyal medyada ve daha genel olarak büyüdükleri toplumda karşılaştıkları baskı hakkında güçlü bir hikaye. Bu mühim konuları önemseyen herkesi filmi izlemeye teşvik ediyoruz" ifadelerini kullandı.

ÖZGÜRLÜĞE KAÇIŞIN HİKAYESİNİ İŞLİYORMUŞ

Film, Senegalli 11 yaşındaki Amy isimli bir kız çocuğunun hikayesini anlatıyor. Amy, ailesinin geleneksel ve muhafazakar yaşam tarzıyla, "özgürlükçü komşuları" ve onun dans grubunun sunduğu "kaçış fırsatı" arasında kalıyor.

Pedofiliyi özendiren içerik, Türkiye'de RTÜK'ün talebi üzerine yayın kataloğundan kaldırılmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?