banner30

banner29

Nihat Genç: Yılmaz Özdil’in annesi Diyarbakır HDP önünde eyleme başladı

Yazar Nihat Genç, Veryansın TV adresinden yayınladığı ''Yılmaz Özdil’in annesi Diyarbakır HDP önünde eyleme başladı'' başlıklı yazısı gündeme oturdu.

Gündem 08.09.2019, 14:34
Nihat Genç: Yılmaz Özdil’in annesi Diyarbakır HDP önünde eyleme başladı

İşte Genç'in olay olan yazısı:

Yılmaz Özdil’in başına bir şey mi geldi?

HDP ve PKK’lılara verdiği açık destekle daha dünün Kemalist Yılmaz Özdil‘i şaşırtmaya devam ediyor. Bugün de, Kaftancıoğlu’na destek tweet’i atınca ailesi, yakınları, okuyucuları iyiden iyiye şüpheye düştü korkuya kapıldı.

Yılmaz Özdil Kandil’e mi kaçırıldı diye!

Diyarbakır HDP önünde “PKK oğlumu geri ver” eylemine her gün bir yeni acılı anne katılırken, son aldığımız habere göre:

Yılmaz Özdil’in annesi de Diyarbakır HDP binası önünde eyleme başladı.

Yılmaz Özdil’in annesi feryat figan gazetecilere “Oğlum Sözcü Gazetesi’nde çalışıyordu, Mustafa Kemal kitapları yazıyordu, para durumu da iyiydi, Allah oğluma verdikçe veriyordu, sonra oğlumdan haber alamadık, PKK’lılar oğlumu geri versin” dedi.

Olay üzerine dün yine ODA TV Kaftancıoğlu’nu kahramanlaştıran haberlerine devam etti, ancak, yanlış haberler yaptı. Şöyle, “Kaftancıoğlu’nun Nazım Şiiri yazdığı için mahkemeden ceza aldığını yazdı.”

Nazım şiirlerini tek tek inceledik, gerçek Nazım şiirlerine ulaştık.

Kaftancıoğlu’nun attığı tweet değil, Diyarbakır HDP önünde oğlunu isteyen annelerin sözlerinin “Nazım Şiiri” olduğu ortaya çıktı.

“Senin karın şimdi plajda, benin oğlumu dağa kaldırıyorsun” mısrası tam anlamıyla Nazım Hikmet şiiri olduğu anlaşıldı.

“Senin oğlun özel okullarda okuyor benim oğlumu dağlarda öldürüyorsun” mısralarının da tam anlamıyla Nazım Hikmet’in gerçek mısraları olduğu anlaşıldı.

Gerçek ortaya çıkınca Soner Yalçın’ın annesinin de Diyarbakır HDP binası önünde acılı annelerin eylemine katılacağı haberini aldık.

Yalçın’ın annesi, “Oğlumun bir sitesi vardı, Kemalist yazılar yazıyordu, belediye seçimlerinde ne olduysa İmamoğlu’nun peşine takıldı ve bir daha haber alamadık, PKK oğlumu geri versin” dediği öğrenildi.

Dünün Kemalist Atatürkçü yazarlarının PKK tarafından kaçırılması düne kadar bu Kemalist yazarların peşine takılmış Atatürkçüleri çok üzdü.

Yılmaz Özdil’in annesi “HDP’liler oğlumu geri vermezse, yarından itibaren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu’nun kapısı önünde eyleme başlayacağım” dedi.

Annesi devamla, “İmamoğlu çok şirin, herşey güzel olacak diyor, tüm ülkeyi kucaklıyor, biz acılı anneleri de kucaklayacağını oğlumu PKK’dan geri alacağını umut ediyorum” dedi.

Olay üzerine Kandil’den yapılan açıklamada “Yılmaz Özdil ve Soner Yalçın’ı PKK saflarında savaştırmak için kaçırmadıklarını, zaten yaşları geçkin olduğu için silah kullandırmayacaklarını, ancak soğuk dağ şartlarında ‘odun’ yerine kullanacaklarını, yazarların kitaplarıyla ise PKK’lı kadın savaşçıların ped ihtiyacını karşılayacaklarını” söyledi.

Veryansın haber sitesi olarak “acılı annelerin” yanındayız, konunun takipçisiyiz.

Yorumlar (3)
Engin sezer 2 yıl önce
Müke mel yazı tebrik ediyorum abi, bu çakma Atatürkçüler chp nin içine etti kerhaneye çevirdiler terör yuvasına dönüştürdüler chp yi.
Rasiha Nihal Coker 2 yıl önce
İğrenc bir yazı.18 yildir bu ulkenin başına çöreklenmiş Cumhuriyet rejimini, laikliği ,adaleti,eğitimi tarikatlarin,cemaatlerin eline teslim etmis bu iktidarı bırakip vatansever insanlara saldırarsk kime hizmetcediyorsun.Okuyanin az diye kıskançlıktan mı, yoksa kendini daha vatansever sanmandan mi?Ulusal kanalda izleyip o yağlı saçlarinı sıvazlayarak yaptığın ağlaya aglaya Fetullah Gülen'e öykünen o konuşmalarindan nefret ettim senden.Zırlayarak seyirciyi daha etkileyeceğini mi düşündün.Iktidari çok mu beğeniyorsun,cok mu mutlusun üljenin şu halinden? Diyarbakiŕ'daki anneleri 15 Temmuz gibi bir proje olduğünu görmeyecek kadar köŕ mü gözlerin? Cumartesi annelerine sıkılan gazın onlara niçin sıkılmadığını da düşünemiyecek kadar beyin fukarasımısın?O annelere yapılan izzez ikram bu iktidarin ne kadar duyarli ve o annelere acıdığını mı düşündürüyor sana?Ne yaman bir çelişkı dimi?
Ekrem pozut 2 yıl önce
Cok cok kötü ironi olmuş
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?