banner5

banner29

Nişanyan'ın Elazığlılar hakkında sarfettiği alçakça sözlere soruşturma!

İzne ayrıldığı İzmir Foça Açık Ceza İnfaz Kurumu’na teslim olmayan, daha sonra Avrupa’ya kaçtığı öğrenilen eski Taraf gazetesi yazarı Sevan Nişanyan hakkında depremle ilgili yaptığı paylaşımlardan dolayı adli işlem başlatıldı.

Gündem 26.01.2020, 14:21 27.01.2020, 01:12
Nişanyan'ın Elazığlılar hakkında sarfettiği alçakça sözlere soruşturma!

İzne ayrıldığı İzmir Foça Açık Ceza İnfaz Kurumu’na teslim olmayan, daha sonra Avrupa’ya kaçtığı öğrenilen Sevan Nişanyan, Elazığ’da meydana gelen depremle ilgili Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “"Elazığ Tr'nin en bağnaz, en cahil, en paranoyak, cinsel saplantılı, maddi ve manevi tecavüz kültürü gelişkin kentidir. Gasp edilmiş emlak üzerine kuruludur, inkar edilmiş kimliklerden örülü bir hapishanedir. İdolü Mehmet Ağar'dır. Çocuklara yazık tabii, onlar suçsuz." ifadelerini kullandı.

ADLİ İŞLEM BAŞLATILDI

İşte o tweet...

Nişanyan'ın bu paylaşımından dolayı hakkında adli işlem başlatıldı.

Ayrıca; Nişanyan'ın Türk Milletini, Türkiye CumhuriyetiDevletini, Türkiye Büyük Millet Meclisini, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini Ve Devletin Yargı Organlarını Alenen Aşağılama, Örgütün Veya Amacının Propagandasını Yapma, Orman Alanlarının İşgali Ormandan Faydalanma Ve Orman İçinde Yerleşilmesi, Hükümlü Veya Tutuklunun Kaçması, Mühür Bozma, 2863 Sayılı Yasaya Muhalefet, Basit Yaralama, Hakkı Olmayan Yere Tecavüz Etme, Dikili Ağaç, Fidan Veya Boğ Çubuğuna Zarar Verme suçlarından arandığı öğrenildi.

Yorumlar (1)
tugo 1 yıl önce
...g...t...
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?