banner30

banner29

Numan Kurtulmuş 'Türk Lirasına saldırı' hakkında konuştu!

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gündem 07.05.2020, 14:54
Numan Kurtulmuş 'Türk Lirasına saldırı' hakkında konuştu!

Kurtulmuş'un 24 TV'de yaptığı açıklamalar şöyle;

İlk andan itibaren bütün kurum ve kuruluşlarımız, Bakanlıklarımız olağanüstü bir gayretle çalışıyorlar. Alınan tedbirlerin yerinde olduğunu düşünüyoruz. Kendi yeni normalimizi oluşturacağız.

Fiziki olarak bir araya gelmek bu Ramazan Ayı'nda yok. Belli değil ama belki bayramda da bu süreç bu şekilde devam edecek. Sabredeceğiz, sonunda selamete ereceğiz.

Pandemi bütün dünyada yenilmeden tamamen ortadan kalktığını kimse söyleyemez. Küresel bir mücadele verilmesi lazım. Vaka görülen yerlerin tek tek lokalize edilmesi, mikrobun yayılmasını önlemek gerekir.

Virüsle birlikte yeni tabirlere ve alışkanlıklara da sahip olacağız. Yeni normalin süreçlerine alışmaya gayret ediyoruz.

Türkiye'nin yaptığı 3 sınır ötesi operasyonun başarısının arkasındaki temel nedenlerden bir tanesi kahraman ordumuzun cesaretinin yanında İHA ve SİHA'larımızın varlığı ve etkin kullanımıdır.

Türkiye'de milli, yerli teknoloji gelişmesin diye başından beri ihanet içerisinde olanlar vardır. Çalışmaların nasıl engellendiğini biliyoruz. Zamanında Nuri Demirağ'a karşı çıkan zihniyet; şuan gelişmelere karşı çıkan zihniyet.

Ülkelerin ayakta durabilmesi için siyasi iradelerinin güçlü olması ve milli, birlik ve beraberliğini koruyabilecek bir imkana sahip olmalarıdır. Bu gündemin bir numaralı maddesi de güçlü bir savunma sanayisine sahip olmaktır.

Bu süreç ülkelerin zorluklar karşısında ne kadar dayanabileceği konusunda genel bir test oldu. Büyük ülkelerin kağıttan kaplanlar olduğunu, nasıl çabuk yıkıldıklarını, vahşi kapitalizmin ne kadar kötü bir sistem olduğunu gördük.

Doların rezerv para olması münasebetiyle dünyada bütün ülkelerde döviz hareketlendi. Küresel şartlar normalleşmeye başladıkça döviz Türkiye'de de eski haline gelecek. Ekonomimizi köşeye sıkıştırmaya çalışanlara pabuç bırakmayız.

Kılıçdaroğlu kendi arkadaşlarına demokrasiyi öğretsin.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?