O belediyeden güldüren paylaşım: "Bizi bunu yapmak zorunda bırakmayın!"

Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgının Türkiye'ye sıçraması sonrası Sağlık Bakanlığı vatandaşlara "evde kalın" çağrısında bulundu. Vaka sayısının 670'e çıktığı Türkiye'de, 9 kişi hayatını kaybetti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hayatını kaybedenlerin tamamının yaşlılar olduğunu belirterek dikkatli olunmasını istedi. Ancak yaşlılar dışarı çıkmaya devam edince Üsküdar Belediyesi'nden güldüren bir paylaşım ile uyarı geldi.

O belediyeden güldüren paylaşım: "Bizi bunu yapmak zorunda bırakmayın!"

Üsküdar Belediyesi'nden yaşlılara güldüren bir paylaşım ile koronavirüs uyarısı geldi. Koronavirüse aldırış etmeden dışarı çıkan yaşlılar büyük tehlike altında. Üsküdar Belediyesi, Twitter hesabından bir paylaşımda bulundu ve, "Sizleri seviyoruz ama bizi bunu yapmak zorunda bırakmayın?" notunu düştü. Paylaşım kısa sürede onlarca kişi tarafından paylaşıldı.

Üsküdar Belediyesi sosyal medyadan paylaştı

Üsküdar Belediyesi'nin Twitter hesabından bir dozer ile evin önünün kazıldığı fotoğraf paylaşıldı. Fotoğrafta yaşlı bir kişinin dışarı çıkmaya çalıştığı görülüyor. Üsküdar Belediyesi güldüren paylaşımına, "Sizleri çok seviyoruz ama bize bunu yaptırmayın" dedi.

Bakan Koca uyarmıştı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka sayısının 311 kişi artarak 670'e ulaştığını söyledi. 9 kişinin hayata veda ettiğini de ifade eden Koca, ölenlerin yaş ortalamasının yüksek olduğunu duyurdu. Koca, yaşlıları tedbir konusunda uyardı ve "Evden çıkmayın" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5