banner30

banner29

O deprem bilimciden sıradışı açıklama! İstanbul için iki ihtimal var!

Deprem Tahmin Uzmanı Kadir Sütçü, Aralık ayında yaptığı deprem tahminleri ve sonuçları ile ilgili bir rapor yayınladı. Sütçe tahmin başarı oranının yüzde 92 olduğunu söyledi

Gündem 14.01.2020, 20:04 14.01.2020, 20:39
O deprem bilimciden sıradışı açıklama! İstanbul için iki ihtimal var!

Silivri açıklarında geçtiğimiz günlerde meydana gelen 4.7’lik depremin ardından gözler yine deprem uzmanlarına çevrildi.

Deprem Tahmin Uzmanı Kadir Sütçü 2015’ten bugüne 600 deprem tahmininde bulunduğunu söyledi. Sütçü bu tahminlerden 552’sinin gerçekleştiğini 48’inde ise yanıldığını hatırlatarak başarı oranının yüzde 92 olduğunu söyledi.

Aralık ayı deprem tahminlerini ve bunların sonuçlarını da hazırladığı raporla açıklayan Sütçü,  Ocak ayı ile ilgili tahminlerinde şunları söyledi:

“1.Olasılık, İtalya, Yunanistan, Bosna, Arnavutluk, Romanya, Bulgaristan, Akdeniz, Ege Denizi, Türkiye, İran ve Hazar Denizi Kuzey Batısı YB oldu. YB olan bu geniş alanda bir enlem ve boylamda deprem olma olasılığı olursa 6.5+ büyüklüğündeki bir depremin enerjisinin kırıklardan sızarak çıkış yaptığının belirtisidir.

2.Olasılık, farklı enlem boylamlarda depremlerin olma olasılığında ise 4.0 - 5.0 büyüklük arasında yukarıda yazılı ülkelerde ve denizlerde olur. Bu olasılıklardan birinin gerçekleşebileceği belirtisi 48 saat içinde belli olacağı belirtisi görülecek.” Sütçü, iki olasılıktan birinin gerçekleşeceğini ifade etti.

Yorumlar (1)
Konyalı Kadir Kapıcı 1 yıl önce
İstanbul depremini üç kez tahmin ettim üçünde tuttu dünyadaki çoğu depremleri enerjilerini hissediyorum Türkiye'de Ege Marmara Akdeniz depremlerini tam.isabetle biliyorum iç ve Doğu Karadeniz'de zayıfım ilerleyen zamanlarda o bölgelerde uzmanlasirim isAllah
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?