banner29

O fotoğrafı çeken tutuklandı!

Darbecilere teslim edilen İhvan mensubu Mısırlı genç Muhammed Abdulhafiz Hüseyin'in fotoğrafını çektiği gerekçesiyle Muhammed Emin Çelik tutuklandı.

Gündem 07.02.2019, 12:23
O fotoğrafı çeken tutuklandı!

 İhvan mensubu Mısırlı genç Muhammed Abdulhafiz Hüseyin'in darbecilere teslim edilişini ifşa ettiği iddia edilen Muhammed Emin Çelik isimli vatandaş fotoğrafı çektiği iddiası ile gözaltına alınıp tutuklandı.

Türkiye'nin, Mısır’a iade ettiği İhvan mensubu Mısırlı genç Hüseyin'in, uçakta ters kelepçe takılıp koltuğa bağlanmış haldeki görüntüsü kısa bir süre önce ortaya çıkmıştı. Olayın ortaya çıkmasından sonra kamuoyu tarafından büyük bir tepki oluşmuş , İnsan Hakları Dernekleri ve Sivil Toplum Kuruluşları, İhvan Mensubu Hüseyin'in darbeci Sisi yönetimine idam edilmesi için teslim edilmesine büyük tepki göstermişti

Olayın ardından,  İstanbul Valiliği önce olayın asparagas bir haberden ibaret olduğunu savunmuş, Mazlumder’in olayı kamuoyuna duyurmasının ardından olaya müdahil olan 8 güvenlik görevlisi açığa alınmıştı. Güvenlik görevlilerinin açığa  alınmasından sonra ise, suçun faillerini gözardı edip, o fotoğrafı çektiği iddia edilen Muhammed Emin Çelik isimli vatandaş gözaltına alındı. Çelik, Bakırköy 1. Sulh Ceza Hakimliğince sorgulanarak tutuklandı.

Yorumlar (1)
HACI 2 yıl önce
Adalete bak. Demekki mazlumlar değil güçlüler ve zorbaların borusu ötüyor. Bu mazlumu iade edenlere yazıklar olsun hemde bin kere
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?