banner30

banner29

O görüntüyle yalan algı oluşturulmuştu! CHP'ye çok sert açıklama...

Beyaz Saray'daki Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Trump görüşmesinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ayakta bekletildiği yalanına sarılan CHP'ye, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "CHP artık siyaset yapmıyor, apaçık düşmanlık yapıyor" diyerek sert tepki gösterdi.

Gündem 15.11.2019, 15:37 15.11.2019, 15:52
O görüntüyle yalan algı oluşturulmuştu! CHP'ye çok sert açıklama...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Trump'ın arkasında Mevlüt Çavuşoğlu ve mevkidaşı Pompeo'nun ayakta beklediği kareyi kesip, sadece Çavuşoğlu'nun sosyal medyaya servis edilmesine tepkiler sürüyor.

CHP 'AYAKTA KALDI' DEMİŞTİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bu görüntüye inanıp, "Zabıt tutuldu mu? Bunun cevabını da Beyaz Saray'da ayakta kalan, kendisine bir sandalye bile verilmeyen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan bekliyoruz. Senatörler oturuyor, bizim Dışişleri Bakanı ayakta. Bu, uluslararası görüşme değil mi?" diye konuştu.

SOSYAL MEDYAYA SERVİS EDİLEN FOTOĞRAF

Muhalefetin hüsran olarak nitelediği ABD ziyaretiyle ilgili eleştirilerine AK Parti'den yanıt gecikmedi. Bir televizyon kanalına konuk olan Ünal, muhalefetin "Türk heyetinin ABD'den elinin boş döndüğü" yönündeki sözlerine şu şekilde tepki gösterdi:

MAGAZİN GAZETECİLİĞİ TARZI SİYASET

"Bütün dünya, Türkiye'nin orada ne yaptığını ve Cumhurbaşkanımızın nasıl bir liderlik diplomasisi yürüttüğünü takdir ederken içeride 'Yok resimde falanca ayaktaydı. Şu görüşmeye neden girdi? Şu nasıl söylendi?' Adeta diplomasi değil de muhalefet, magazin gazeteciliği tarzı siyaseti tercih ediyor."

'TEK BİR AMERİKA YOK'

Mahir Ünal, Amerika'da tek bir Amerika olmadığını vurgulayarak şunları söyledi:

"Trump'ın durduğu yerle bugün ABD'de Türkiye karşıtlarının durduğu yer aynı yer değil. Birilerinin içeride ısrarla bu ziyareti Trump'ın azil süreciyle ilişkilendirmesi de son derece çirkin. Tam tersine, azil süreci konuşulduğu bir dönemde 13 Kasım tarihi çok önceden belirlenmişti. Azil sürecinin görüşmeleriyle aynı güne denk geleceği diye bir durum söz konusu değildi. İçeride CHP, Türkiye'nin kazanımlarını perdelemek için akla zarar birtakım iddialar ortaya atıyor."

'TÜRKİYE ÇIKARINI KORUMAK İÇİN TEK BİR CÜMLESİ YOK'

CHP'nin bugüne kadar Türkiye çıkarlarını korumaya dönük tek bir cümlesi ve hassasiyeti olmadığını savunan Ünal, 'PYD/YPG'ye terör örgütü değildir, diyen muhalefetle karşı karşıyayız." dedi.

Muhalefetten gelen, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Trump'ın görüşmesinde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ayakta olduğu yönündeki eleştiriye de açıklık getiren Ünal, "ABD Dışişleri Bakanı Pompeo da ayakta. Fotoğrafı kesip dezenformasyon malzemesi olarak kullanan bir yapının, siyasetle, muhalefetle, eleştiri ile ilgisinin olduğunu düşünmüyorum. CHP artık siyaset yapmıyor, apaçık düşmanlık yapıyor." diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?