banner29

O ilden de Dilipak hakkında suç duyurusu! Bu kez mesele "3-5 ağaçtır..."

AK Parti Kadın Kolları, aileye yönelik oluşturduğu tehditlerle bilinen İstanbul Sözleşmesi'ni eleştiren yazar Abdurrahman Dilipak hakkında Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulundu.

Gündem 12.08.2020, 14:14 12.08.2020, 15:11
O ilden de Dilipak hakkında suç duyurusu! Bu kez mesele "3-5 ağaçtır..."

AK Parti Gaziantep Kadın Kolları Başkanı Feray Yılmaz da kamuoyu tarafından aile yapısını dinamitleyecek ifadeleri içinde barındırdığı bilinen İstanbul Sözleşmesi’ne karşı çıkan ve yazmış olduğu “AKP’nin papatyaları” adlı köşe yazısından dolayı Yazar Dilipak hakkında suç duyurusunda bulundu.

 "Mesele 3-5 ağaç değildir" sözleri tepkiye neden oldu

AK Parti kadın kolları tarafından yazılan ve Feray Yılmaz’ın okuduğu basın açıklamasında gezi olayları örnek gösterilerek “Kendilerine göre bazı gerekçeleri öne çıkartarak, partimizin kadınlarına ağır hakaret eden zihniyetin asıl meselesi o günkü gibi 3-5 ağaç değildir” sözleri tepkiye neden oldu. AK Parti Kadın Kolları’nın Dilipak hakkındaki skandal suç duyurusu AK Parti tabanı tarafından tepkiyle karşılandı.

Bilindiği üzere Avrupa Birliği tarafından Türkiye’ye dayatılan ve 11 Mayıs 2011 tarihinde imzalanan İstanbul Sözleşmesi’nden sonra Türkiye’de hem kadın cinayetleri çoğaldı hem de LGBT faaliyetleri arttı. Türkiye’nin aile yapısını ortadan kaldıran İstanbul Sözleşmesi'nın toplum tarafından kaldırılması talep edilirken, AK Parti Kadın Kolları tarafından sözleşmeyi eleştiren Dilipak hakkında yapılan suç duyurusu büyük tepki çekti.

Dilipak Köşe yazısında ne demişti…

Yazar Abdurrahman Dilipak 27 Temmuz 2020 tarihindeki köşe yazısında, “ANAP’ı o “Papatyalar”, o “Lale Devri çocukları” bitirdi. AK Partiyi de, bu Erguvani AKP’nin “Papatyaları”(!?) bitirecek bu gidişle. AK Parti içindeki AKP’liler konuşuyor, AK Partililer susuyor. AKP’liler terfi etti zenginleşti, itibar sahibi oldular. Kaymağı onlar yiyor, parayı onlar veriyor. Camiye, okula, yurda parayı veren de onlar. Eee, parayı veren düdüğü çalıyor. Kem alat ile kemalat olmuyor. Haram para ile hayır olmayacağı gibi.” ifadelerini kullanmıştı.

AK Parti Kadın Kolları tarafından yapılan o açıklamada:

"Son dönemlerde, bazı çevrelerin meseleleri kendi zemininde konuşuyormuş gibi yaparak, bir takım hesaplaşmalar peşinde koştuklarına şahit olmaktayız.

Birileri sebep ve sonuç ilişkisini tamamen yanlış kurgulayarak adeta işi, psikolojik şiddet uygulamaya kadar götürmüşlerdir.

Gezi Parkında yaşananlar misali, gün geçmiyor ki yeni bir bahane ile Partimize yönelik bir saldırı yapmak isteyenler çıkmasın.

Kendilerine göre bazı gerekçeleri öne çıkartarak, partimizin kadınlarına ağır hakaret eden zihniyetin asıl meselesi o günkü gibi 3-5 ağaç değildir" ifadelerine yer verildi.

(Kaynak: Referans Gazetesi)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?