banner30

banner29

O kent vaka artış hızında İstanbul'la yarışıyor

Koronavirüs ile mücadelenin sürdüğü Gaziantep’te alınan tedbirler, yapılan uyarı ve kesilen cezalara rağmen korona virüs vakaları artıyor. Rehavetin nedeniyle kent vaka artış hızında İstanbul'un ardından ikinci sıraya yükseldi.

Gündem 26.05.2020, 11:41 26.05.2020, 11:55
O kent vaka artış hızında İstanbul'la yarışıyor

Türkiye genelinde koronavirüs vakaları azalma gösterirken, Gaziantep'te virüse yakalananların sayısı artıyor. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Ramazan Bayramı'nın ilk gününde kentte 56 kişide daha korona tespit edilirken, aynı gün içerisinde bir kişi de hayatını kaybetti. Kentteki toplam vaka sayısı 1453 kişi olurken, hastalıktan ölen sayısı ise 21 kişiye yükseldi.

Vaka artış hızından İstanbul'un ardından ikinci sırada

Bir günde 56 kişinin testinin pozitif çıkmasıyla Gaziantep, vaka artış hızında İstanbul'un ardından ikinci sırada yer buldu. Artan vakalar üzerine Gaziantep Valisi Davut Gül, sosyal medya hesaplarından vatandaşlara kurallara uyulması konusunda sık sık çağrıda bulunarak, uygulanan tedbir ve yapılan uyarılara riayet edilmesini istedi.

Ekmek almaya ailece gidiyorlar

Daha önce koronavirüs tedbirlerine uyulmadığı gerekçesiyle Türkiye'deki cezaların hemen hemen yarısının Gaziantep'e kesildiğini açıklayan Vali Gül, yaptığı yeni paylaşımında “Yürüme mesafesindeki fırınlardan, evden bir kişinin ekmek almasına müsaade edilmişti. Fakat ailecek ekmek almaya gidenler olduğunu görüyoruz. Bunlarla ilgili görevli arkadaşlar yasal işlem yapmakta olup 'ekmek almaya giderken ceza yazdılar' serzenişi haklı değildir.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?