banner29

O ülke koronavirüs tedbirlerine uymayan vatandaşları vuracak!

Koronavirüs salgınıyla mücadele konusunda ulusa sesleniş konuşması yapan Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, "Durum kötüye gidiyor. Bu yüzden size sorunun ciddiyetini ve bizi dinlemeniz gerektiğini söylüyorum. Soruna neden olmaktansa vurulacaksınız" ifadelerini kullandı.

Gündem 02.04.2020, 15:09
O ülke koronavirüs tedbirlerine uymayan vatandaşları vuracak!

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, korona virüsün salgınına karşı alınan kuralların ihlal edilmesi durumunda silahla vurulacağını söyledi.

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, korona virüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında kuralları ihlal edenleri uyardı. Sağlık sektöründe çalışanlara saygı duymayan vatandaşlara tolerans gösterilmeyeceği ve bunun da suç sayılacağını söyledi. Ulusa Sesleniş konuşması gerçekleştiren Duterte, "Kurallara uymayan vatandaşlara polis ve güvenlik güçleri tarafından gerekli müdahale yapılacak" dedi.

"HERKESİN İŞBİRLİĞİ YAPMASI GEREK"

Duterte, "Bütün yetkililer ülkenin sağlık sisteminin bu zor durumda kalmaması için çalışıyor. Korona virüsün yayılmasına engel olmak için herkesin işbirliği yapması gerek" diyerek, karantina uygulamalarına uyulması gerektiğini vurguladı.

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte

"SORUNA NEDEN OLMAKTANSA VURULACAKSINIZ"

Filipin halkına seslenen Filipinler Devlet Başkanı, "Durum kötüye gidiyor. Bu yüzden size sorunun ciddiyetini ve bizi dinlemeniz gerektiğini söylüyorum. Soruna neden olmaktansa vurulacaksınız" dedi.

ÜLKEDE 96 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Filipinler'de bugüne kadar 2 bin 311 korona virüs vakası görülürken, 96 kişi de korona nedeniyle hayatını kaybetti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?