O villada neden arama yapıldığı ortaya çıktı!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Yalova'da bir villada başlatılan sonrasında komşu villayı da kapsayacak şekilde genişleyen aramalarla ilgili açıklama yaptı. Başsavcılık açıklamasında "Cemal Kaşıkçı olayının şüphelilerinden Abahussain'in olaydan bir gün önce Yalova Samanlı köyünde ikamet eden Suudi Arabistan vatandaşı Alfaozan ile iletişim kurulduğu tespit edilmiştir." denildi.

O villada neden arama yapıldığı ortaya çıktı!

Edinilen bilgileyere göre Cemal Kaşıkçı’nın ülkesinin konsolosluğunda öldürülmesi için Türkiye’ye gelen 15 kişilik infaz timinden bir kişi, cinayetin işlendiği 2 Ekim’de adı açıklanmayan Suudi Arabistan uyruklu iş adamını telefonla aradı.

Yalova, Termal’deki villanın sahibi olan iş adamıyla yapılan görüşme hakkında bilgi edinilemedi.

Ancak Suudi iş adamının o tarihte yurt dışında olduğu öğrenilirken, Türkiye’ye kısa süreli ziyaretlerde bulunan söz konusu iş adamının son 2 aydır Türkiye’ye gelmediği ileri sürüldü.

AŞSAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yapılan açıklamada,"Kaşıkçı'nın öldürülmesi olayını gerçekleştiren şüphelilerden birinin olaydan bir gün önce Yalova'da ikamet etmekte olan Suudi Arabistan vatandaşıyla iletişim kurduğu tespit edildi. Bu görüşme, Kaşıkçı'nın cesedinin ayrıldıktan sonra yok edilmesine/saklanmasına yönelik olduğu değerlendirilmektedir" denildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5