banner29

O yapılar imar barışına girmeyecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Birinci derece arkeolojik sit alanlarında yapılan imar barışı başvurularını kabul etmeyeceğiz" dedi.

Gündem 27.02.2019, 12:59 27.02.2019, 13:01
O yapılar imar barışına girmeyecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, imar barışıyla ilgili açıklama yaptı. Kurum, "1. derece arkeolojik SİT alanlarında yapılan imar barışı başvurularını kabul etmeyeceğiz" dedi.

"KALAN YAPILARIN YIKIMINI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ"

Bakan Kurum, Peribacaları bölgesindeki yapıların yıkılmasıyla ilgili olarak, "Biz tarihimizi bozacak, kültürümüzü bozacak hiçbir kaçak yapıya izin vermeyeceğimizi daha önce ifade etmiştik. Buna ilişkin yapılan ilk tespitlerde 190 yapı tespit edildi ve 38 yapımız valiliğimiz tarafından yıkıldı. 26'sının da yine tebligatı yapılarak toplamda 64 yapının yıkımını gerçekleştirdik. Kalan yapıların da en kısa zamanda inşallah yıkımlarını gerçekleştireceğiz." dedi.

"YENİDEN HAYATA GEÇİRMİŞ OLUYORUZ"

Türkiye Emlak Katılım Bankası'nın faaliyet izni almasıyla ilgili değerlendirme yapan Kurum, "Sanayicimize, turizmcimize, inşaat sektörümüze destek verecek çok önemli bir bankayı yeniden hayata geçirmiş oluyoruz" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?