banner29

O yazardan Dilipak'a çağrı: Sırf sizi dinlediği için birileri ölebilir

İnternethaber yazarı Cengiz Güleç, Abdurrahman Dilipak'ın koronavirüs salgını ve aşıyla ilgili yaptığı açıklamaları ele alarak 'Abdurrahman Dilipak’a bir sorum olacak' başlıklı bir yazı kaleme aldı. Güleç, ''Ve Sayın Dilipak, kusura bakmayın ama asla bilimsel bilgiye ve eğitime sahip olmadığınız bir konuda söyledikleriniz yüzünden sırf sizi dinlediği için birileri ölebilir!'' vurgusunda bulundu.

Gündem 30.04.2021, 14:06
O yazardan Dilipak'a çağrı: Sırf sizi dinlediği için birileri ölebilir

İşte Cengiz Güleç'in söz konusu yazısı:

Bazı meslekler vardır öyle özel bir eğitim almanıza gerek kalmayabilir. Kendinizi o alanda geliştirmişseniz o konuda ehlivukuf olabilirsiniz.

            Mesela iyi bir edebiyatçı olmak için edebiyat fakültesini bitirmeye gerek yoktur.

            Hatta sayısız edebiyatçı, üniversitelerde edebiyat eğitimi almamıştır.

            Veya çok iyi bir müzisyen, şarkıcı olmak için illa da konservatuar mezunu olmanız beklenmez.

            Örnekleri çoğaltmak mümkün. Ne demek istediğim anlaşıldı galiba.

            Evet, bazı meslekleri icra etmek için özel bir eğitim gerekli değildir ama bazı meslekler için de eğitim almak zorundasınızdır. Hatta sadece eğitim almak yeterli değildir. Tecrübe edinmek için yıllarınızı harcamanız gerekebilir.

            Eski çağlarda usta çırak ilişkisiyle hekim olabilirdiniz ama bugünün modern dünyasında bu şekilde ancak üfürükçü olabilirsiniz!

            Kitap okuyarak atom bombası yapamazsınız mesela!

            Beyninizde bir tümör ortaya çıkmışsa –Allah muhafaza- neyim var, nasıl tedavi olacağım diye gazeteciye gitmezsiniz!

            Tamam, eminim bir beyin ameliyatı hakkında konuşacak gazeteci bulma ihtimali, bu konuda bilgim yok denme ihtimalinden fazladır! Ama böyle bir tercihi yapacak salaklıkta insan bulmak biraz sıkıntılı olabilir!

            Yavaş yavaş toparlayacak olursak…

            Tüm dünyanın başına K23ovid-19 diye bir bela musallat oldu. 2021 yılında da biteceğe benzemiyor.

            Kovid-19 hakkında çok çeşitli komplolar ortaya atılıyor. Bilimsel bilgiye muhtaç komploları oldum olası sevmem. Ancak mahalle dedikodusu kıvamındaki komploların kalitelilerini dinlemeyi severim!

            Gelelim Sayın Abdurrahman Dilipak’a soracağım soruya…

  Sayın Dilipak;

Kovid-19 salgınına inanmıyor.

            Saygı duyuyorum.

            Maske kullanımını reddediyor.

            Saygı duyuyorum.

            Aşıya inanmıyor.

            Saygı duyuyorum.

            İnanmamak bir tarafa asla aşı olmayacağını söylüyor.

            Saygı duyuyorum.

            Dilipak istediği şeye inanabilir. Dilipak’ı aksine zorlamak kişisel özgürlüğünü ve kanaatlerini ihlal anlamına gelir.

            Ancak hangi fikirde olursak olalım, kabul edelim ki Abdurrahman Dilipak özel bir insan. Fikirleri, düşünceleri toplumda karşılık buluyor.

            Bazen kendisini eleştirsem de bilgisine, tecrübesine hep saygı duymuşumdur.

            Gelelim soruya…

            Sayın Dilipak,

            Hiçbir profesyonel eğitim almadığınız ve tamamen bilimsel bir konuda haksız çıkma ihtimalinize binaen söylediklerinizden ötürü sadece ve sadece bir kişi sırf size inandığı için ölürse, bunun vebaliyle nasıl yaşarsınız?

            Sırf farklı olacaksınız diye,

            Sırf dikkat çekeceksiniz diye,

            Sırf başkaca iddialarınız alıcı bulsun diye…

            İnsan sağlığıyla ilgili böylesi ciddi bir konuda nasıl olur da iddia da bulunursunuz?

            Tekrar ediyorum, diyelim ki haksızsınız –ki bilmem ne kadar doktor sizinle aynı fikirde değil ve her gün patır patır insanlar ölüyor- bir tek kişi sırf sizi ideolojik sebeplerle seviyor ve size güveniyor diye ölse…

            Bu duyguyla nasıl yaşıyorsunuz, çok merak ediyorum!

            Mesela bir beyin tümörünün teşhis/tedavi veya ameliyatı hakkında konuşabiliyor musunuz? Veya böbrek tümörü, kalp damar hastalıkları vs hakkında ne kadar bilgilisiniz ve de icap ettiğinde tedavi de öneriyor musunuz?

            Ayrıca yeri gelmişken konudan bağımsız bir isyanımı da dile getirmek zorundayım…

            Allah aşkına ilim, bilim, akıl dendiğinde;

            “İlk emri oku olan bir dinden bahsediyoruz,

            İlim Çin’de dahi olsa gidip alınız,

            Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?...”

            Diye insanların karşısına çıkmayın!

            Sonsuz bir cehalet çöplüğünde çırpınırken bari İslam’ı kendi sefil hayatınıza alet etmeyin! Sözden başka ortada hiçbir şey yok! Yeter Artık!..

            Neyse, oruç ağız şekerin tahrikiyle içimi döktüğüme göre devam edelim!..

            Sayın Dilipak,

            Son olarak, eğer Pandemi yalansa, eğer aşı meselesi yalansa ve siz bunları sırf Allah rızası için ve İslam üzre yaşamaya çalışan birisi olarak söylüyorsanız, toplumu uyarıyorsanız, sizden bir ricam olacak.

            Yeni bir kapanma kararı alındı. Pandemi yüzünden yenidünya düzeni kurulduğunu iddia ediyorsunuz. Aşıya bir dünya kaynak aktarılıyor. O zaman;

“Tüm bu iddialarınızı bilmesi gereken/beklenen Cumhurbaşkanı ve Sağlık Bakanı,

Biliyorlarsa ihanet içindeler!

Bilmiyorlarsa gaflet içindeler!

Her iki ihtimalin de affı olamaz!”

Madem o kadar vicdanlısınız açıkça yazdıklarımı da söylesenize!

Hadi! Hadi!

Bence ne Cumhurbaşkanı ne de Sağlık Bakanı gaflet veya ihanet içinde!

Ya birileri sırf farklı görünmek için insanların hayatlarıyla oynuyorlar ya da klasik cehalet hastalığımızın basit bir dışavurumuyla karşı karşıyayız!

Bu da artık yoruyor yahu!

Ve Sayın Dilipak, kusura bakmayın ama asla bilimsel bilgiye ve eğitime sahip olmadığınız bir konuda söyledikleriniz yüzünden sırf sizi dinlediği için birileri ölebilir!

Yorumlar (7)
Osmn 2 hafta önce
Ya siz yanlış düşünüyorsanız! Belki Devletin başı ve sağlık bakanı gaflet içinde! Yıllar sonra sizin kulaklarınızı sağlam bir şekilde çınlatmayacağım ne malum?!
Bakır Tuncer 2 hafta önce
bunu yazanın kendisi ne mezunu acaba? sayın dilipakın yanlış tarafta olduğundan böyle emin olduğuna göre kendisi sanırım virolog hım?

bunun aklı kesmezki BİLİM YOKTUR BİLİMLER VARDIR. SOSYAL BİLİMLERİN TAMAMI, DENEYE DAYANAN BİLİMLERİNSE YARISI İDEOLOJİDİR.

Akıllı insan bilim diye bize yedirilmeye çalışılanları ayıklar ve her önüne konulana talip olmaz...Akılsız insanda bir yosun, bir cesed gibi teslim olur ve üzerinde her türlü deney yapılır...
Nejat Görgün 2 hafta önce
Sonsuz bir cehalet çöplüğünde çırpınırken bari İslam’ı kendi sefil hayatınıza alet etmeyin! Sözden başka ortada hiçbir şey yok! Yeter Artık!.. Bu laf tam seni anlatıyor CENGİZ
bilimsel kanıt demişsin

cemil barlas m ali önel Sema maraşlı Melih Altınok Soner Yalçın vb daha birçok gazeteci
Ve doktor bunları yazdı tv de konuşmaları var canan Karatay yavuz Dizdar vb çok doktor söyledi küresel saldırı altında bütün dünya robot insan projesi dijitalizm .....Bir salgın olsa geçmiş yıllardaki ölüm ve hasta sayısında artış olması gerek değilmi ama böyle bişey yok aynı ölüm sayısı hasta sayısı yoğun bakım hasta sayısı aynı. maske yasaklar ilaçlar vb tam tersi insanları hasta etmeye yönelik
Zehra 2 hafta önce
Asıl sizin olmayan virüsü varmış gibi gostermenizden binlerce insan öldü hesap vereceksiniz
Yettiniz artik 2 hafta önce
Dilipak hocanın söylediğini yüzlerce yeryuzü dr'u haykırip dururken sizin gibi araştirmaktan acizlerden bıktik. İstatistikte bilimdir. Ve 1,5 yıldır ölümcüllüğü yüzdebir olmayan bir grip için istatistik bilimi katledilirken nerdeydiniz. Ölenleri yanlış tedavi ile bilerek isteyerek öldürülebilecek tiynette dr'lerin olduğuna inanmak için insanlarin elinde belgeler var. Bukadar dr böyle bi şeyi yapamaz diyenler, o kadar asker 15 temmuzda milletin kafasına sıkana kadar da, bu kadar asker yaparmı diye soruyodunuz. Allah bizimledir.
Tuncay tosun 2 hafta önce
Tc de kaçtane bilim adamı var? Hergün niye aynı yüzleri görüyoruz.çin de ne oldu? Hadi herşey gerçek ysnılanlar var 13 aynır covşte inanmış birş olarak haberleri uygulamaları kronolojik okarak sırala sayin abim tutarlı bir tarafı varmı?bir çok ülkede hükğmet aylarca kurulamıyor lakin bürokrasi işliyor.bizde hükğmetde var bürokrasid var kurumlar maşAllah orkestra gibi senkorineze.. Ha sahi şu bill gates ne mezunu.bilişim,tarım,viroloji,siyaset...Allah aşkına bill gatese iman edinceye kadar bir müslümanın lafına inanmak mı sıkıntı.abi sen en iyisi iftardan sonra yaz acizane
S. DEMİR 2 hafta önce
Sokakta oynayan çocuklar aklıma geldi. Karşıda güvendiği birilerini gören çocuk sokakta oynayan diğer çocuklara sataşır da hadi vursana vursana diye kavga başlatmak ister ya. O biçim bir şey olmuş.
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?