banner29

Oda TV davasında flaş gelişme!

İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği, Libya'da şehit olan MİT mensubunun kimliğini ve cenaze törenini ifşa eden OdaTv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, OdaTv Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve muhabir Hülya Kılınç'ın tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Gündem 04.04.2020, 17:49
Oda TV davasında flaş gelişme!

Ceza Hakimliği'nce 2 Nisan'da yapılan duruşmalı incelemeye, halen Silivri Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Barış TerkoğluBarış Pehlivan ve Hülya Kılınç, Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

TAHLİYE TALEP ETTİLER

"İstihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa etmek" suçundan savcılıkça tutuklulukların devamı talep edilen Terkoğlu, Pehlivan ve Kılınç, önceki savunmalarını tekrar ederek tahliyelerini talep ettiler.

MAHKEMEDEN RET

Mahkeme, şüphelilerin atılı suçu işlediğine dair kuvvetli suç şüphesini gösteren delilerin bulunması, delillerin tam olarak toplanmamış olması, kaçma ve saklanması husunda kuvvetli şüphe bulunması dikkate alınarak adli kontrol tedbirinin uygulanmasını yeterli olmayacağı gerekçesiyle şüphelilerin ayrı ayrı tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Gazetecilerin avukatlarından Hüseyin Ersöz, mahkeme kararını sosyal medyadan paylaşarak duruşmaya çağrılmadıklarını ve karara itiraz edeceklerini belirttiler.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?