banner30

banner29

Oda TV'nin siyasi kanadı harekete geçti! Sosyal medyadan paylaştılar

MİT mensubunun ailesini aleni bir şekilde terör örgütlerine hedef gösteren Oda TV çalışanlarının gözaltına alınması sonrasında CHP’lilerin başını çektiği millet ittifakı Barış Terkoğlu'nu sahiplendi.

Gündem 06.03.2020, 12:59
Oda TV'nin siyasi kanadı harekete geçti! Sosyal medyadan paylaştılar

CHP’li Tuncay Özkan, Barış Terkoğlu’nun tutuklanmasına “Yapılan haberdir. Sabaha karşı gözaltı kabul edilemez” derken, İP’li Lütfü Türkkan da, “Gözaltıların gözdağına çevrildiği dönemdir” diyerek kirli operasyona destek verdi.

Oda TV’nin Milli İstihbarat Teşkilatı’na (MİT) yönelik gerçekleştirdiği kirli operasyona CHP ve İYİ Parti’nin başını çektiği zillet ittifakı sahip çıktı. Bir MİT mensubunun ailesini aleni bir şekilde terör örgütlerine hedef gösterildiği iğrenç kumpas, CHP ve İYİ Parti tarafından adeta sahiplenildi. CHP ve İYİ Parti daha öncede FETÖ kumpaslarına sahip çıkmış, ittifakın üstü örtülü ortağı HDP’de terör örgütü PKK ile olan ilişkisini hiçbir zaman saklamamıştı.

Chp ve ip’den destek

Devlet sırlarını yayınlayan Oda TV çalışanlarının gözaltına alınmasıyla birlikte başını CHP’lilerin çektiği Millet İttifakı, sosyal medyada kamuoyu oluşturmaya çalıştı.

AK Parti karşıtlığı nedeniyle devlete saldırmaya fırsat arayan CHP ve yancıları, skandal haberi savundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, “Barış Terkoğlu gazetecidir. Yapılan haberdir. Sabaha karşı gözaltı kabul edilemez” derken, Muharrem Erkek ise “Libya’da şehit olan MİT mensubunun bilgileri deşifre edildi diye Barış Terkoğlu gözaltında. İnsanın aklıyla alay etmeyin” ifadesini kullanarak devlete ait gizli bilgilerin yayınlanmasını destekledi. Aynı zamanda CHP’li Özgür Özel, Engin Özkoç, Eren Erdem ve Mahmut Tanal gibi isimlerin de kumpası desteklediği görüldü.

Yine şaşırtmadılar

Milliyetçi geçinen İYİ Partililerin de savunduğu habere, İP Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, “Gözaltıların gözdağına çevrildiği dönemdir bu dönem. Aslında rejim sahiplerinin korkusudur burada üzerinde durulması gereken” sözleriyle çanak tuttu. İP İzmir Milletvekili Aytun Çıray ise “Vatansever gazeteci olmak ne zormuş” ifadesiyle Terkoğlu’na sahip çıktı. HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç ve milletvekili Ahmet Şık da Oda TV’ye arka çıktı.

Türkiye’nin karşısında yer aldılar

Bugün MİT şehidine yönelik alçak saldırıyı destekleyen CHP, geçtiğimiz yıllarda FETÖ’nün kumpaslarını da desteklemişti. CHP’li vekiller, Türkmenlere yardıma giden MİT TIR’larının FETÖ tarafından durdurulmasına yönelik görüntülerin yayınlanmasını da ‘gazetecilik’ olarak nitelemişti. Aynı zamanda FETÖ’nün, MİT Başkanı Hakan Fidan ve bazı MİT görevlilerine yönelik 7 Şubat MİT kumpası için hazırlanan iddianamede, Fidan ve görevlilerin ifadeye çağırılmadan önce, CHP’li Tanju Özcan’ın da aynı isimler hakkında suç duyurusunda bulunduğu yer almıştı. Başta Aytun Çıray olmak üzere birçok İP’li, sosyal medyada yer alan provokasyonların başını çekmişti. Çıray, Barış Pınarı Harekatı sırasında, “İstikamet İslam güneşinin doğduyu her yere” diyen Mehmetçik için, “Bu salaklar altımızı oyup, dünyayı karşımıza dikiyor” ifadesini kullanmıştı. Aynı zamanda Ümit Özdağ gibi İP’liler, Türkiye’ye sığınan mültecilere yönelik ırkçılığa varan saldırgan mesajlarıyla birçok defa gündeme gelmişlerdi.

Kirli ittifaktan ortak mesai

HDP ise terör örgütü PKK’nın elebaşısına açıkça destek olmanın yanısıra, örgüt üyelerine her türlü finansal ve lojistik desteği sağlamıştı. En son geçtiğimiz haftalarda Y.D. isimli PKK’lı terörist, HDP Van Milletvekili Murat Sarısaç’ın evinde gözaltına alınmıştı. HDP’li milletvekili Ahmet Şık, 2015 senesinde DHKP-C’li teröristler tarafından şehit edilen Mehmet Selim Kiraz’ın katilinin sözcülüğüne soyunmuştu. Ahmet Şık, Cumhuriyet gazetesinde muhabirken, “Bu eylem mecbur bırakıldığımız yöntem” başlığıyla teröristlerin emniyet güçleri tarafından öldürülmeden önceki sözlerini yayınlamıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?