banner29

OdaTV'nin MİT skandalına ilişkin bir kişi daha ifadeye çağrıldı!

OdaTV’nin Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve muhabiri Hülya Kılınç'ın fitne dolu ve neyi amaçladığı belli olan, ehit olan MİT mensubunu ifşa eden haberi yayınlamaları sonrası tutuklanmasından sonra OdaTV'nin yayın yönetmeni Barış Pehlivan da ifadeye çağrıldı. OdaTV Avukatı Hüseyin Ersöz, “Yarın saat 10:00’da ifade vermek üzere İstanbul Adliyesi’nde olacağız” dedi.

Gündem 05.03.2020, 22:49
OdaTV'nin MİT skandalına ilişkin bir kişi daha ifadeye çağrıldı!

OdaTV Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve muhabir Hülya Kılınç yaptıkları MİT Mensubu haberi sonrasında savcılık kararıyla tutuklanmıştı.Olayın akabinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, OdaTV Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan'ı da ifadeye çağırdı.

OdaTV Avukatı Hüseyin Ersöz “İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan arayarak Barış Pehlivan'ı ifadeye çağırdıklarını söylediler. Yarın (Cuma) saat 10:00'da ifade vermek üzere İstanbul Adliyesi'nde olacağız” dedi.

OdaTV'nin Libya'da şehit olan MİT mensubunun cenaze törenine ilişkin yaptığı haberden sonra, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasada bulunan MİT mensubunu ifşaatla ilgili kanunu işletmek maksadıyla soruşturma başlatmıştı.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan OdaTV Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve muhabir Hülya Kılınç, “MİT mensupları ve ailelerinin bilgilerini yayınladıkları” gerekçesiyle tutuklanmıştı.

Bu karar toplumda olumlu karşılanmasına rağmen bazı çevrelerce 'gazeteciler tutuklatılıyor' sloganlarıyla karalanmaya çalışılıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?