banner29

Ömer Muhtar'ın torunlarına umut dağıttık! Emperyalistlerin planları çöktü

Türkiye’nin, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti ile yaptığı Güvenlik ve Askeri İşbirliği Anlaşması, bölgedeki yer altı kaynaklarını talan etmek için fırsat kollayan emperyalist devletlerin heveslerini kursaklarında bıraktı. Suriye’den Arakan’a, Filistin’den Doğu Türkistan’a kadar mazlum coğrafyaların hakkını savunan Türkiye, Ömer Muhtar’ın evlatlarını da güvence altına almayı başardı.

Gündem 21.12.2019, 09:49 21.12.2019, 10:03
Ömer Muhtar'ın torunlarına umut dağıttık! Emperyalistlerin planları çöktü

Ülkemizin, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti ile yaptığı Güvenlik ve Askeri İşbirliği Anlaşması’ bölge üzerinde sahnelenmek istenen kanlı oyunu bozdu. Tobruk şehrini kendine üs edinerek, Libya’nın tamamını ele geçirmek isteyen Batı destekli darbeci Hafter yönetimi, Türkiye ile Libya’nın meşru hükümeti arasındaki tarihi anlaşma sonrası büyük bir hezimet yaşadı. Suriye’de yaptıkları gibi Libya’da da büyük bir iç savaşın fitilini ateşlemek ve bölgedeki petrol rezervlerine çökmek isteyen Batılı devletler bu defa umduklarını bulamadı. Türkiye bu anlaşmayla hem Doğu Akdeniz’deki gücünü artırdı hem de Ömer Muhtar’ın emanetlerine sahip çıkarak tarihi misyonun yerine getirdi.

EMPERYALİSTLERİN PLANLARI ÇÖKTÜ

Stratejist Murat Akan, Türkiye’nin tarihi misyonunu yerine getirdiğini belirterek, “Türkiye bölgeye emperyal bir amaçla gitmiyor. Ömer Muhtar’ın evlatlarına sahip çıkıyor. Bölgede kanlı bir oyun sergilenmek istedi. Türkiye bu anlaşmayla buna engel oldu” dedi. Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de artık daha güçlü olduğunu kaydeden Akan, “Öte yandan da Doğu Akdeniz’deki gücünü sağlamlaştırdı. Sadece Antalya Körfezi’ne hapsedilmek isteniyordu Türkiye. Bu adımla birlikte Türkiye’nin deniz sınırı Libya’ya kadar uzandı. Türkiye’nin ayağındaki prangalar çözülmüş oldu. Türkiye dünyanın dört bir tarafındaki mazlum ülkelere sahip çıkıyor. Elbet Libya’ya da çıkacaktı. Bu bizim tarihi bir misyonumuz. Bundan kaçamayız” ifadelerini kullandı. Emperyalist devletlerin planlarının da suya düştüğünü kaydeden Akan, “Bir tarafta, ABD, Batılı devletler, Arabistan ve BAE’nin de olduğu Körfez ülkeleri, diğer tarafta Türkiye. Erdoğan, Türkiye’ye güvenen bir milleti sahipsiz bırakmadı” şeklinde konuştu.

ÜMMET COĞRAFYASI ANADOLU'YA BAKIYOR

Siyaset Bilimci ve Araştırmacı yazar Ercan Çifci, “Bugün İslam dünyasının önemli bir kısmı ABD ve İsrail’in başını çektiği Batı’nın işgali altındadır. Osmanlı’nın idaresinde iken adalet ve huzurun hakim olduğu bu diyarlar şimdilerde kan, gözyaşı ve katliamlar ile anılmaktadır” dedi. Erdoğan’ın ümmeti şuuruyla hareket ettiğini belirten Çifci, “Son günlerde İslam coğrafyasında bir öze dönüş, köklere dönüş söz konusudur. Türkiye’nin Libya’da ufak tefek ticari ve askeri çıkarları olabilir ancak asıl mevzu bu çıkarlar değil; dini, tarihi ve kültürel bağlardır. Bugün, bütün bir ümmet coğrafyası Anadolu’ya bakmaktadır. Bu çerçevede Filistin Anadolu’dur, Şam Anadolu’dur, Myanmar Anadolu’dur, Grozni Anadolu’dur, Bosna-Hersek Anadolu’dur, Bağdat Anadolu’dur, Kahire Anadolu’dur, Yemen Anadolu’dur, Keşmir Anadolu’dur, Libya Anadolu’dur. Buralarda yaşayan insanların her biri kardeşimizdir. Türkiye’nin Libya’da bulunması bu şuurun yansımasıdır” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?