banner30

banner29

Önce Ankara Kuşu, şimdi de Türkiye Gerçekleri enselendi!

Operasyon devam ediyor! Bir AK Parti'den bir CHP'den... Ak Parti içerisinden verdiği anlık bilgilerle adeta ''Genel Merkez sözcüsü'' gibi çalışan, bir çok isim ve kurumu hedefine alarak itibarsızlaştırma operasyonları yapan 'Ankara Kuşu' adlı twitter hesabını yöneten Oktay Yaşar'ın tutuklanmasının ardından bugünde ''Sol cenahtan'' aynı konsepte çalışan 'TÜRKİYE GERÇEKLERİ' adlı twitter hesabının sahibi Mustafa Selanik'in de gözaltına alındığı öğrenildi.

Gündem 03.04.2020, 21:13 03.04.2020, 23:26
Önce Ankara Kuşu, şimdi de Türkiye Gerçekleri enselendi!

Sosyal medyada son dönemde yaptığı paylaşımlarla dikkat çeken 'Ankara Kuşu' isimli hesabın sahibi Oktay Yaşar, emniyetteki sorgusunun ardından savcılığa çıkarıldı. Savcılıkça sorgulanan Yaşar, "FETÖ propagandası yapmak" suçundan tutuklanması için nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Aynı soruşturma kapsamında "Mustafa Selanik" isimli fenomen hesabı kullanan Mesut Aykin de gözaltına alınmıştı.

"Hesap benim" dedi WhatsApp'ı deşifre oldu

Oktay Yaşar'ın hesabın kendisine ait olduğunu, bizzat kullandığını ve paylaşımları kendisinin yaptığını itiraf ettiği öğrenildi. Ankara Kuşu’nun telefonunda yapılan incelemede, kendisine bilgi aktaran WhatsApp gruplarının ortaya çıktığı ve bu kişilerin kimliklerinin belirlendiği ifade edildi. Bu kişiler hakkında da yasal işlem başlatılacağı bildirildi.

Bazı siyasiler ve partilerle de bağlantısı ortaya çıktı

Elde edilen bilgilere göre, Oktay Yaşar adlı Ankara Kuşu hesabını kullanan kişinin cep telefonunda bulunan WhatsApp gruplarının ilk incelenmesinde ilginç ilişkileri ortaya çıktı. Bu gruplarda, yurt içi ve yurt dışında, FETÖ ile bağlantılı kişiler ile çeşitli siyasi partilerden kişilerin olduğu tespit edildi.

İddiaları yazması için yüklü miktarda para verildi

İddialara göre Ankara Kuşu, isimli kullanıcıya bu reklam şirketi tarafından, çeşitli asılsız bilgileri yazması karşılığında yüksek miktarda ödeme yapıldı. Başka bir iddiaya göre bir siyasi partinin sosyal medya ekibinin Ankara Kuşu adlı kullanıcıya tweet başı para ödediği öne sürüldü.

'TÜRKİYE GERÇEKLERİ' hesabının sahibi gözaltında

Oktay Yaşar'ın tutuklanmasının ardından bugünde TÜRKİYE GERÇEKLERİ @MstSelanik adlı twitter hesabını sahibi olduğu iddia edilen Mustafa selanik'in gözaltına alındığı bildirildi.

İşte hesaptan paylaşılan bazı twitler;

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?