banner16

Önce Suriyeliler'in ekmeğine göz dikti, şimdi de 97 kişiyi işten çıkardı!

Bolu Belediyesi'nde işe alınan 97 taşeron işçi, işten çıkarıldı. Engelli kadrosunda bulunan 2 çocuk babası Barış Y., belediye binasının çatısında intihar girişiminde bulundu.

Önce Suriyeliler'in ekmeğine göz dikti, şimdi de 97 kişiyi işten çıkardı!

Bolu Belediyesi'nde bugün itibariyle son dönemde işe alındığı öne sürülen 97 işçi işten çıkarıldı. İşçiler, iddiaya göre sabah işe geldikten sonra öğle saatlerine kadar çalıştırıldı. Öğle saatlerinde de 97 işçiye işten çıkarıldıkları haber verildi. İşten çıkarıldıklarını haber alan bazı işçiler, gözyaşı döküp fenalaştı.

ŞİMDİ DE İŞÇİLERİN EKMEĞİYLE OYNADI

Suriyeli mültecilere karşı gösterdiği ırkçı tutumuyla dikkatleri üzerine çeken CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın Türk vatandaşlarının da ekmeğiyle oynadığı yorumları yapıldı.

‘ÇATIDA BULUNDUĞU SIRADA TELEFONLA İŞTEN ÇIKARILDIĞINI ÖĞRENDİ’

Bolu Belediyesi binasında asılı bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk bayrağı ve Mustafa Kemal Atatürk pankartlarının iplerini bağlamak için çatıya çıkarılan 2 çocuk babası engelli Barış Y. de çatıda bulunduğu sırada telefonla işten çıkarıldığını öğrendi. Barış Y., aldığı haberin şokuyla bulunduğu çatıdan atlayacağını söyleyerek intihar girişiminde bulundu.

Belediye binası önüne itfaiye, ambulans ve polis ekipleri sevk edildi. Barış Y., 6 katlı belediye binasının çatısından kendisini sarkıttı. İtfaiye ekipleri binanın altına hava yastığı açtı. Polis ve zabıta ekipleri de Barış Y.'yi ikna etmeye çalıştı. Belediye binası önünde fenalaşan diğer işçilere de 112 Acil ekipleri müdahale etti. Kentin en işlek noktalarından biri olan alanda yüzlerce kişi, merak ve korkuyla olan biteni izledi. Yaklaşık yarım saatlik süre sonunda Barış Y., polisin ikna etmesiyle bulunduğu yerden indi.

BÜTÇEYİ GEREKÇE GÖSTERDİ

Barış Y., daha sonra makam odasında Bolu Belediye Başkanı CHP'li Tanju Özcan ile bir araya geldi. Başkan Özcan, adaylığı döneminde 19 Aralık tarihinden itibaren hiçbir işçiyi işten çıkarmayacağını noter tasdikli taahhüt verdiğini hatırlatarak, "Bizi çok üzen bir hadiseydi. Barış’ı yıllardır tanıyorum. Barış’la konuştuk. Gerekçelerini anlattım. Biz böyle şeyler arzu etmeyiz ama işçi arkadaşlara, '19 Aralık itibariyle kimseyi işten çıkarmayacağım' dedim. Bu tasarruflar 19 Aralık’tan sonraki, Ocak-Şubat ayında arkadaşlarımız işe alınmış. Ama öyle bir noktaya gelmiş ki, bütçe bunu karşılayamaz hale gelmiş. Yoksa kimsenin ekmeğiyle oynama derdinde olmadığımızı hep söyledik. Zaman içerisinde bu arkadaşlarımızın bir kısmı yeniden başlayabilir. Bütçe imkanlarına göre hareket edeceğimizi de söyledik. Bolu’da ihtiyaç sahibi olan herkese yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ama hizmetin gereği olarak da bazı işlemleri yapmamız gerekiyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2019, 17:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sebahattin arslan
Sebahattin arslan - 6 ay Önce

O suriyelileri çok seviyorsan götür evinde bak....kimin ekmeğini istiyorlarsa böyle yazıyorsunuz siz zaten hayatınızı birilerinin.......geçiriyorsunuz

SIRADAKİ HABER

banner5