banner29

Özal yıllar önce söylemişti! 'Bir icraat yapacağım zaman...'

Türkiye'ye çağ atlayan projelere karşı çıkan solaklar, bugünlerde de Kanal İstanbul'u yaptırmamak için harekete geçti. Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal, yıllar önce solaklarla ilgili dikkat çeken bir analiz yaparak adeta bugünleri özetlemişti.

Gündem 26.12.2019, 16:23
Özal yıllar önce söylemişti! 'Bir icraat yapacağım zaman...'

Bayrak ipi ürettiği için sevinen ülkeden, dünyanın en büyük havalimanını inşa ederek sadece İstanbul’da bir yıldan kısa sürede 50 milyondan fazla yolcu taşıyan ülke haline gelen Türkiye, dev projelerle adeta çağ atlıyor. Muhalefet etmeyi, yapılan tüm icraatlara karşı çıkmak zanneden memleket muhalifleriyse, her dönemde olduğu gibi AK Parti iktidarları döneminde de dev projelere karşı çıkıyor. Daha önce İstanbul Havalimanı ve 3’üncü Köprü gibi dünyanın gıptayla baktığı eserlere dahi karşı çıkan muhalefet, şimdi de Kanal İstanbul’u yaptırmamak için türlü bahaneleri ortaya seriyor.

Turgut Özal yıllar önce açıklamış

1993 tarihinde ebedi aleme irtihal eden merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal, solakların bu tutumunu güzel özetlemişti. Özal, “Ben bir icraat yapacağım zaman sol kafaların yazdıklarına bakarım. Eğer hiç sesleri çıkmıyorsa o projeyi yapmam, rafa kaldırırım. Yarısının sesi çıkmıyor, yarısının sesi çıkıyorsa o projeyi yeniler, öyle yaparım. Eğer bütün solcular projeyi engellemek için yaygara yapıyorsa hiç kimseyi dinlemem, o projeyi aynen yapar ve bitiririm. Çünkü o proje memleket için hayırlara vesiledir.” ifadelerini kullanarak solakların deyim yerindeyse “ciğerini anlatmıştı.”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?