banner30

banner29

Özgür Özel'e Manisa şoku... Kendi mahallesinden seçilemedi!

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, partisi içerisindeki yerini sağlamlaştırmak için kendisine yakın isimlerin tek liste ile aday olup il teşkilatını dizayn etme hamlesi tutmadı. Özel'in birinci sırada yer aldığı delege listesi kaybetti. Böylelikle Özgür Özel, kendi mahallesindeki seçimi kaybetmiş oldu.

Gündem 10.11.2019, 22:58 12.11.2019, 18:54
Özgür Özel'e Manisa şoku... Kendi mahallesinden seçilemedi!

CHP Manisa Milletvekili ve CHP TBMM Grup Başkanvekili Özgür Özel'in kendi konumunu sağlamlaştırmak için kendisine yakın isimlerin tek liste ile aday olup il teşkilatını dizayn çalışması sandıktan döndü. Özel’in ilk sırada yer aldığı delege listesi, İl Başkanı Musa Semih Balaban listesi karşısında kaybetti. Balaban listesi 124 oy alırken Özel’in listesi 102 oy da kaldı. Özel bu sonuçla kendi mahallesinden seçilememiş oldu.

CHP Manisa il teşkilatı aralık ayında yapılması öngörülen ilçe ve ardından il başkanlığı seçimleri öncesi dikkat çeken bir hesaplaşmaya sahne oldu. CHP Manisa Milletvekili ve CHP TBMM Grup Başkanvekili Özgür Özel ve listesi delege seçilemedi.

MAHALLESİNDEN SEÇİLEMEDİ

Özel’in liste başı olduğu delege listesi, il Başkanı Musa Semih Balaban’ın listesi karşısında kaybetti. manisadabugun.com’da yer alan habere göre 329 partilinin oy kullandığı seçimde Özel’in listesi 102 oy alabildi. Balaban ve ekibiyse 124 oy aldı. Bu sonuçlarla Özel kendi mahallesinde kaybetmiş oldu.

ÖZEL'İN AÇIKLAMA YAPMASI BEKLENİYOR

Özel’in il başkanlığı seçimlerinde desteklediği Ferdi Zeyrek’e oy vermesi sandıkla engellenmiş oldu. Özel’in liste başı olduğu delege listesinin kaybetmesinin partideki farklı gruplarca gündeme getirilmeye başlandığı değerlendirmeleri yapılıyor. Özel’in konuyla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?