banner30

banner29

'Para için askerlik yapılmaz' vurgusunda bulunan imamı linç etmeye kalktılar!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde görev yapan imam Ali Metin Özyurt’un sosyal medyada yaptığı açıklamalar, çarpıtılarak hedef gösterildi.

Gündem 03.03.2020, 17:12
'Para için askerlik yapılmaz' vurgusunda bulunan imamı linç etmeye kalktılar!

Diyanet İşleri Başkanlığı’na (DİB) bağlı olarak Manisa’nın Alaşehir ilçesinde görev yapan imam Ali Metin Özyurt’un, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, askerlik ve polislik mesleğinin ciddiyetine dikkat çekmesi birilerini rahatsız etti.

Sosyal medyada bir provokatörün, şehitlerin çaresizlikten dolayı asker olduğunu yazması üzerine imam Özyurt, rızkın Allah’tan geldiğini vurgu yaparak, “Rızk sadece askeriye ve polislikte değil. Maaşın cazibesine kapılıp asker veya polis olmayacaksın. Din, vatan, millet sevdan yoksa bu mesleği seçmeyeceksin. Para için seçtiysen de zırlamayacaksın. Devletin şehit ve gazilere gösterdiği ayrıcalığı başka devletler göstermiyor” yorumunu yaptı.

DİYANET HEDEF ALINDI

İmam Özyurt'un “Asker veya polis olun diye kimse kafanıza silah dayamıyor. Şehadeti göze alamayan godoş anasının dizinin dibinden ayrılmasın. Bırakın ucuz ajitasyonları” sözlerini çarpıtanlar Özyurt’un paylaşımı üzerinden Diyanet’e kin kustu.

Yorumlar (1)
Seni İmam Yapanın ... 1 yıl önce
asker maaş alıyor diye ölmek zorunda mı, sen de maaş alma o zamam GODOŞ imam
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?