banner30

banner29

Perinçek'ten skandal sözler! "Öyle her 13 kişi öldüğü zaman ulusal yas olmaz"

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in 'ulusal yas' ilan edilmesi talebine ilişkin, "Öyle her 13 kişi öldüğü zaman ulusal yas olmaz" şeklindeki sözlerine tepki yağdı.

Gündem 16.02.2021, 21:40

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Gara'da terör örgütü PKK tarafından alıkonulan 13 kişinin katledilmesine ilişkin katıldığı televizyon programında sarf ettiği, "Öyle her 13 kişi öldüğü zaman ulusal yas olmaz" sözleri tepki çekti.

Doğu Perinçek'ten tepki çeken sözler

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Habertürk TV'de Kübra Par moderatörlüğündeki 'Kübra Par'la Açık ve Net' programına katıldı.

Kübra Par, programın bir başka konuğu Gürkan Zengin'e 'CHP'nin ulusal yas ilanı talebine ne dersiniz?' sorusunu yöneltti.

Gürkan Zengin, "Benim buna bir itirazım olmaz. Olacaksa olur. Yasal mevzuat ne diyorsa uygundur" dedi. Bu sırada Doğu Perinçek, "Öyle her 13 kişi öldüğü zaman ulusal yas olmaz. Her 13 kişide ulusal yas..." dedi.

Doğu Perinçek'in bu sözleri sosyal medya platformu Twitter'da gündem oldu. 'Doğu Perinçek' hashtagi ile Perinçek'in sözlerine tepki yağdı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?