banner30

banner29

Pfizer/BioNTech aşısının mucidi olan Türk Bilim İnsanlarına Almanya'dan Liyakat Nişanı!

Pfizer/BioNTech aşısının mucidi olan Türk Bilim İnsanları Özlem Türeci ve Uğur Şahin'e Almanya'nın en önemli ödüllerinden biri olan Devlet Liyakat Nişanı verildi.

Gündem 19.03.2021, 15:35
Pfizer/BioNTech aşısının mucidi olan Türk Bilim İnsanlarına Almanya'dan Liyakat Nişanı!

Koronavirüs (Covid-19) salgınında geliştirdikleri aşıyla hayat kurtaran BioNTech kurucu ortağı ve CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Türeci’ye Almanya Federal Cumhuriyeti Liyakat Nişanı verildi.

LİYAKAT NİŞANI TAKDİM EDİLDİ

Tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgınında ilk aşıyı duyuran ve geliştiren Prof. Dr. Uğur Şahin ve eşi Dr. Özlem Turacı’ya, Almanya’da Federal Cumhuriyeti Liyakat Nişanı verildi. BioNTech’in kurucu ortağı ve CEO’su Şahin ve eşi Türeci, Bellevue Sarayı’nda düzenlenen, Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier ve Almanya Başbakanı Angela Merkel’in de katılımıyla liyakat nişanı takdim edildi.

"GELİŞTİRDİĞİNİZ AŞI İNSANLIĞA HİZMETTİR"

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, törende yaptığı konuşmada, "Geliştirdiğiniz aşı insanlığa bir hizmettir. Şu anda bu yüzden burada bulunuyoruz. Bu aşı sadece hayat kurtarmıyor, aynı zamanda insanlığın sosyal yaşantısının devamını da kurtarıyor" ifadelerini kullandı.

"Sizlerin hikayesi insanlık için en iyi ilham kaynağıdır" diyen Steinmeier, Almanya’nın salgını kontrol altına alacağını söyledi.

Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier "Bir aşının milliyeti yoktur. Ne Almandır ne de Türktür, Amerikalı da değildir. Başarınız, geliştirdiğiniz aşı insanlığa hizmettir. O yüzden bugün buradayız. Gelecek, mümkünü görünür hale gelmeden önce fark edenlerindir" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye erken seçime gitmeli mi?
Türkiye erken seçime gitmeli mi?