banner29

Pınar Dinç'i taciz ettiği belirtilen FETÖ'cü Umut Özkırımlı hakkında soruşturma

İsveç'te doktora sonrası araştırmacı olarak çalışan Pınar Dinç'in, aynı üniversitede akademisyen olarak görev yapan ve FETÖ'ye yakınlığıyla bilinen meslektaşı Umut Özkırımlı hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı.

Gündem 08.06.2020, 17:30
Pınar Dinç'i taciz ettiği belirtilen FETÖ'cü Umut Özkırımlı hakkında soruşturma

İsveç'te doktora sonrası araştırmacı olarak çalışan Pınar Dinç'in, FETÖ'ye yakınlığıyla bilinen meslektaşı Umut Özkırımlı'yı isim vermeden "kendisini 2,5 yıldır tacize etmek"le suçlaması üzerine soruşturma başlatıldı. Başsavcılık, Pınar Dinç'in beyanları ve elde edilecek delillerle birlikte tacizde bulunduğu iddia edilen şüphelinin adres, iletişim ve kimlik bilgilerinin tespit edilmesini ve ifadesinin alınmasını talep etti.

TWİTTER'DAN İFŞA ETMİŞTİ

Dinç, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "2,5 senedir yaşadığım ısrarlı takip ve tacizden hareketle bir şeyler söyleyeceğim. Bunu yaparken dileğim, kurumların cinsel taciz ve saldırıya karşı düzgün soruşturma süreçleri belirleyip yürütmeleri ve mağdurların bu düzen ve insanlarla mücadeleden vazgeçmemesidir." ifadelerine yer vermişti.

Aynı üniversitede akademisyen olarak görev yapan Umut Özkırımlı'nın kendisini "2,5 senedir ısrarla takip ve taciz ettiğini" belirten Dinç, paylaşımında şunları kaydetmişti:

"Biliyorum ki bu kişinin bunlara maruz bıraktığı ne ilk ne de son kadınım. Tam da bu yüzden sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim: Susmuyorum, korkmuyorum. Yaşadıklarım, Aralık 2017'de başladı. Mart 2018'de daha fazla dayanamayarak fakülteye resmi şikayette bulundum. Soruşturma yürütüldü ve 1 Haziran 2018'de bu kişi tacizden yazılı uyarı aldı.

Karar sonrası bu konu kapanır sandım. Yanılmışım. Aldığım rahatsız edici bir e-posta sonrası fakülteye yeniden haber vermem gerekti ve 14 Eylül 2018'de Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı, bu kişiye benimle doğrudan ya da dolaylı iletişim kurmaması için bir e-posta gönderdi. Biter sandım. Bitmedi. Ekim 2018'de onu karaladığım gerekçesiyle üniversiteye şikayet etti beni. Yaşadığım tüm travmalar yeniden tetiklendi. Zaten tacizleri sürüyordu. Karşı şikayette bulundum. 2019'da karar çıktı. Ben aklandım, ona tacizden aldığı uyarı hatırlatıldı."

ENSAR VAKFI'NA KARŞI ALGI OPERASYONUN İÇİNE GİRMİŞTİ

Özkırımlı, Ensar Vakfı'na karşı yürütülen algı operasyonlarında başı çeken isimlerden biriydi ve asılsız iddiaları gerçekmiş gibi anlatıyordu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?