banner29

PKK'lılardan, Selanik'te Atatürk'ün evine saldırı!

Dışişleri Bakanlığı PKK'lı teröristlerin Kemal Atatürk'ün Selanik'teki evine saldırdığını açıkladı.

Gündem 17.10.2019, 16:27 17.10.2019, 19:14
PKK'lılardan, Selanik'te Atatürk'ün evine saldırı!

Türkiye, Suriye'nin  kuzeyindeki PKK uzantısı YPG'lileri temizlemek için Barış Pınarı Harekatı'na devam ediyor.

PKK'lı teröristler, Yunanistan'ın Selanik kentinde bulunan Türk Başkonsolosluğu bahçesindeki Atatürk'ün evine saldırı girişiminde bulundu.

"EYLEM TEŞEBBÜSÜNDE BULUNDULAR"

Dışişleri Bakanlığı, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı; "PKK/PYD/YPG terör örgütü bünyesinde terörist faaliyetler yürüttükleri de bilinen Yunan anarşist gruplar tarafından, bugün (17 Ekim) saat 11.00 sularında Selanik Başkonsolosluğumuz yerleşkesindeki Atatürk Evi’ne yönelik bir eylem teşebbüsünde bulunulmuştur.

GÖZALTINA ALINDILAR

Eylemciler, Başkonsolosluğumuz görevlilerince Atatürk Evi'nin bahçesinde kontrol altına alınmış ve bilahare Türk Milleti için manevi değeri olan Atatürk Evi’nin ve Başkonsolosluğumuz mensuplarının can ve mal güvenliğine zarar gelmesine fırsat kalmadan Yunan polisince gözaltında Başkonsolosluğumuz bahçesinden çıkarılmışlardır. Yunan makamlarından beklentilerimiz, bu ve benzer girişimleri kaynağında engellemeleri, misyonlarımızın ve personelinin korunmasına yönelik titiz tedbirler almaları, her hal ve karda, failleri yargı önüne çıkararak hak ettikleri şekilde cezalandırmalarının sağlanmasıdır."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?